بازار طلا هیجانی است، دقت کنید

محمد کشتی آرای در گفتگو با برنامه پیشخوان ظهر چهارشنبه تصریح کرد: همانطور که پیش بینی می‌شد توافق بر بازار تاثیری نمی‌گذارد چراکه نرخ طلا تحت تاثیر عوامل دیگری از جمله قیمت ارز و نوسانات بازارهای جهانی است. ضمن اینکه  عرضه و تقاضا نیز در تغییر مسیر نرخ طلا نقش زیادی ایفا می کند.کشتی‌آرای اظهار کرد: در روزهای گذشته برخلاف انتظار عمومی، حتی با افزایش نرخ طلا مواجه بودیم که این مساله به واسطه افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی بوده است. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد : بازار از مذاکرات تبعیت نمی کند، اما جو روانی انتظارات عمومی از مذاکرات تاحدودی بر قیمت ها، آنهم در اثر تغییر میزان عرضه و تقاضا اثر گذاشت. وی اضافه کرد: دیروز (سه‌شنبه) دو عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در بازار داخلی نقش بیشتری ایفا کرد و به نظر می‌رسد در بازار امروز نیز این روند ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در معاملات روز گذشته میزان تقاضا به شدت افزایش پیدا کرد و این موضوع در پی انتظارات از نتیجه مذاکرات برای کاهش یکباره قیمت طلا بوده است که باور غلطی است، قیمت فعلی بر پایه عرضه و تقاضا و نرخ ارز تعیین شده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با بیان این که در حال حاضر حباب مثبت قیمت ایجاد شده است، گفت: حباب ایجاد شده ظرف چند روز آینده از بین خواهد رفت.

کشتی آرای بازار طلا را نیز تابع اقتصاد کلان کشور دانست و گفت: هر موضوعی که باعث رونق اقتصاد کشور شود، طبیعتا به رونق بازار طلا نیز کمک می کند، اما شرایط فعلی، تاحدودی متاثر از هیجان و التهاب است و مردم باید در این زمینه (خرید و فروش طلا) بیشتر دقت کنند.

منبع: نویسنده: ادمین سیستم
چهارشنبه 24 تیر 1394 ساعت 18:11
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین