خبر
 

مهاجرت آسان به استرالیا با ویزای کار استرالیا

سلب مسئولیت: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز TGJU صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مهاجرت آسان به استرالیا با ویزای کار استرالیا

مهاجرت یک فرآیند پیچیده است که نیاز به تسلط بر قوانین و مقررات متخلف دارد که دائما در حال تغییر و توسعه هستند. حالا سوالی که پیش می آید این است که چگونه میتوانیم به یک  وکیل رسمی مهاجرت استرالیا اعتماد کنیم؟ راهکارهای مختلفی برای شناخت وکیل رسمی مهاجرت استرالیا وجود دارد. در حال حاضر یکی از بهترین ویزاهای استرالیا ویزای کار است است که در ابتدا در مورد ان توضیحاتی میدهیم.

انواع ویزای کار استرالیا:

مهاجرت آسان به استرالیا با ویزای کار استرالیا

به طور کلی با توجه به طول مدتی که می خواهید در استرالیا بمانید، می توانید برای دونوع ویزای کار اقدام کنید: ویزای موقت و دائم. خود این ویزای کار استرالیا شامل چند دسته می شوند.

  • ویزای موقت: این ویزا به شما اجازه می دهد که برای کار به صورت موقت در استرالیا بمانید. در این ویزا ممکن است شرایطی مثل اجازه ی کار مشخص یا کار کردن با کارفرمای خاص ذکر شود. به این نکته توجه کنید که این ویزا می تواند مقدمات و امتیازات لازم برای ویزا و اقامت دائم را فراهم کند.

در ادامه لیستی از انواع ویزای کار موقت ذکر می شود:

  1. ویزای subclass 482: این ویزا با اسپانسرشیپ کارفرمایان قابل اخذ است. یعنی کارفرمایانی که نمی توانند نیروی مورد نیاز خود را در استرالیا پیدا کنند، از این طریق کمبود نیروی خود را تامین می کنند.
  2. ویزای subclass 485: این ویزا برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی است که به تازگی از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل شده اند و مهارت و مدرک لازم برای فعالیت در مشاغل مربوطه را دارند.

 یکی از روش های معمول برای اخذ اقامت دائم استرالیا، ابتدا گرفتن ویزای تحصیلی و بعد از اتمام آن گرفتن ویزای موقت کار و در انتها با بالابردن امتیازات مربوطه، اقدام برای ویزای دائم است.

به تازگی با همه گیری کرونا، سازمان مهاجرت استرالیا اعلام کرده است فارغ التحصیلانی که تحت تاثیر محدودیت های پروازی و غیره برای بازگشت به کشور خود قرار گرفته اند می توانند برای 12 ماه ویزای موقت دانشجویی خود را تمدید کنند.

  1. ویزای subclass 476: این ویزا به دانشجویان رشته های مهندسی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند، اجازه می دهد تا 18 ماه دیگر در استرالیا به کار یا تحصیل بپردازند. برای این ویزا باید در 2 سال گذشته از یک موسسه یا دانشگاه مورد تایید فارغ التحصیل شده و کمتر از 31 سال سن داشته باشید.
  2. ویزای subclass 489: این ویزا برای نیروی کار ماهری است که می خواهد در مناطق کم جمعیت استرالیا کار و زندگی کند. این ویزا به اعضای خانواده فرد نیز تعلق می گیرد. مدت زمان این ویزا 4 سال است و بعد از آن می توان برای ویزای دائم subclass 887 اقدام کرد.
  3. ویزای subclass 188: این ویزا به شما اجازه می دهد که در استرالیا بیزینس کنید و کسب و کار خود را تاسیس کنید و کارآفرینی انجام دهید. علاوه بر آن می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید. برای این ویزا قید شده است که باید بیزینس جدید راه بیندازید و توسط یک آژانس ایالتی در استرالیا معرفی شوید و اسپانسر بگیرید. این ویزا جزییات زیادی دارد که به بخش های مختلف تقسیم می شود.
  • ویزای موقت جدید برای کار در استرالیا:

از نوامبر 2019 دو ویزای موقت جدید برای نیروی کار ماهر و اعضای خانواده در نظر گرفته شده است که مخصوص مناطق کم سکنه ی استرالیا است و به شرح زیر می باشد:

  • ویزای subclass 491: این ویزا برای افرادی است که از طرف دولت ایالتی یا منطقه ای معرفی شوند و یا توسط یکی از اعضای خانواده برای زندگی و کار در استرالیا حمایت مالی بگیرند.
  • ویزای subclass 494: این ویزا برای افرادی است که از کارفرمایان در مناطق کم جمعیت استرالیا حمایت مالی بگیرند.

 

چرا برای مهاجرت به استرالیا به وکیل مهاجرتی احتیاج داریم؟

استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر و پرطرفدار است که مقصد بسیاری از محصلان، متخصصان، سرمایه گذاران و حتی پناهندگان است. برای ورود به این کشور، اولین اقدام اخذ ویزا است که انواع مختلفی از جمله ویزای تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری، فامیلی و پناهندگی وجود دارد که هرکدام خود شامل چندویزای دیگر می شود و همچنین از لحاظ طول مدتی که می توانید با این ویزاها در استرالیا بمانید، ویزاها به دو دسته ی موقت و دائم تقسیم می شوند. نتیجتا اخذ ویزا بسیار پیچیده و دشوار است و نیاز به وجود متخصصانی دارد که در این حوزه مشورت دهند و حتی کارهای اجرایی را انجام دهند. وکلای مهاجرتی کسانی هستند که در این زمینه کمک می کنند.

چطور می توان به وکلای مهاجرتی اعتماد کرد؟

تب و تاب مهاجرت در ایران بسیار داغ است و همین مورد باعث شده افرادی سودجو به اسم وکیل و مشاور مهاجرت اقدام به کلاهبرداری کنند. بنابراین باید روشی باشد تا از آن طریق بتوان استعلام وکیل های خبره و متخصص را گرفت. برای این منظور، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که ببینید آیا شماره ی وکیل در سایت MARA ثبت شده است یا خیر. این سازمان زیر نظر دولت استرالیا و اداره ی مهاجرت فعالیت می کند و اسامی وکلای رسمی و مورد اعتماد در سایت آن حتما ثبت می شود. همچنین وکلایی که زیر نظر این سازمان هستند، هرچند وقت یکبار دوره هایی را می گذارند و با تغییرات قوانین مهاجرتی آشنا می شوند. راهکارهای مختلفی برای فرایند شروع بکار مهاجرت به استرالیا وجود دارد که میتوانید از برای شروع از وبسایت سلکت ویزا (selectvisa.com) دیدن کنید. وکلای رسمی مهاجرت به استرالیا میتوانند در تسریع این فرایند به شما کمک کنند.

آیا مراجعه به وکیل مهاجرتی امری ضروری است؟

شما می توانید خودتان فرآیند اخذ ویزا و مهاجرت را طی کنید. اما از آنجایی که مهاجرت پروسه ای هزینه بر و ریسکی است، بهتر است در این مسیر متخصصانی که کاملا بر قوانین و چک لیست آفیسر های ویزا مسلط هستند، شما را کمک کنند تا با ریسک کمتری مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارید. بنابراین مراجعه به وکیل مهاجرتی ضروری نیست اما شانس شما را برای اخذ ویزا و اقامت بالا می برد.

پروسه ی مهاجرت با وکیل به چه صورتی است؟

بعد از انتخاب و استعلام وکیل، طی جلسات مشاوره، شرایط و اهداف شما بررسی می شود و سپس وکیل اعلام می کند که آیا شانسی وجود دارد و یا اینکه باید از روش دیگری اقدام کرد. وقتی شرایط مساعد شد، وکیل به شما می گوید که چه مدارکی احتیاج دارید و چگونه باید آن را جمع آوری کنید. در انتها، وکیل تمام مدارک لازم را از طریق پرتالی که در اختیار دارد، برای اداره ی مهاجرت استرالیا می فرستد.

هزینه ی وکیل مهاجرتی چقدر است؟

نمی توان هزینه ی ثابتی را برای وکیل گرفتن تخمین زد، زیرا دستمزد و میزان خدمات وکلا با یکدیگر متفاوت است. برخی از وکیل های مهاجرتی مشاوره ی اولیه را به صورت رایگان انجام می دهند، اما عده ای از ابتدا به ازای جلسات مشاوره به صورت جداگانه هزینه دریافت می کنند.

نویسنده: ادمین سیستم
شنبه 22 آذر 1399 ساعت 17:11
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین