اخبار اقتصادی
 • بازنشستگان استان خراسان خواستار اصلاح همسان‌سازی برای همه گروه‌ها هستند/ مستمری‌ها را به خط فقر برسانید

  بازنشستگان کارگری استان خراستان خواستار اصلاح همسان‌سازی برای همه گروه‌ها هستند.

  بازنشستگان کارگری استان خراستان خواستار اصلاح همسان‌سازی برای همه گروه‌ها هستند.

  بازنشستگان کارگری استان خراسان در تماس با خبرنگار ایلنا، بر لزوم ترمیم مستمری بازنشستگان و افزایش دریافتی همه گروه‌های مستمری‌بگیر تاکید کردند و گفتند: باید فرمول‌های همسان‌سازی برای تمام گروه‌ها افزایش یابد.

  قرار است در آذرماه، همسان‌سازی برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور اصلاح شده و سابقه سختی کار آن‌ها لحاظ شود. بازنشستگان خراسانی می‌گویند: همه گروه‌های مستمری‌بگیر از جمله ازکارافتادگان و بازماندگان از دریافتی خود و نحوه اجرای همسان‌سازی اعتراض دارند و انتظار دارند هرچه زودتر اصلاحات لازم عملی شود.

  براساس برآورد کارشناسان، همسان‌سازی واقعی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۵۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ سازمان که مطالبات خود را از دولت نگرفته، این پول را در اختیار ندارد اما حتی اگر نیمی از بدهی ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت پرداخت شود، بهبود معیشت بازنشستگان به سادگی اجرایی خواهد شد.

  یک بازنشسته خراسانی با تاکید بر لزوم مطالبه‌گری تشکل‌ها از جمله کانون‌های بازنشستگان گفت: باید دریافتی بازنشستگان کارگری به اندازه خط فقر حداقلی افزایش یابد؛ خط فقر اکنون بالای ۸ میلیون تومان است و نباید بازنشستگان کمتر از این میزان دریافتی داشته باشند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی