اخبار اقتصادی
 • متوسط بارش در آذرماه عادی و بیشتر از عادی است

  نتایج پیش بینی ۳ ماهه موسسه تحقیقات آب؛

  بر اساس پیش‌بینی های انجام شده، متوسط بارش آذر ماه در بیشتر نواحی کشور، عادی و بیشتر از عادی است.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، بر اساس این پیش‌بینی متوسط بارش آذر ماه در بیشتر نواحی کشور، عادی و بیشتر از عادی است. این پیش‌بینی برای دی ماه بیانگر آن است که در این ماه احتمال وقوع بارش در بیشتر مناطق به خصوص شرق و نیمه جنوبی کشور کمتر از عادی باشد.

  پیش‌بینی‌ها برای بهمن ماه نیز نشان‌دهنده بارش‌های کمتر از عادی در نیمه شمالی کشور غالب بوده و در برخی مناطق احتمال وقوع بارش عادی و یا بیشتر از عادی است. پیش‌بینی مؤسسه تحقیقات آب برای آذرماه در بیشتر نواحی کشور، عادی و یا بیشتر از عادی است، به طوری که احتمال وقوع چنین وضعیتی بیشتر بین ۳۳ تا ۷۵ درصد (در برخی مناطق بیشتر از ۷۵ درصد) است؛ البته در این ماه احتمال وقوع بارش کمتر از عادی در برخی مناطق شمال غرب کشور وجود دارد.

  وقوع بارش‌ها در دی ماه کمتر از عادی با احتمال وقوع بین ۵۰ تا ۷۵ درصد (در برخی مناطق بیشتر از ۷۵ درصد) در بیشتر مناطق واقع در شرق، نیمه جنوبی و مناطقی از شمال و شمال غرب کشور غالب است. همچنین در این ماه، وقوع بارش‌های عادی و یا بیشتر از عادی با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد در برخی مناطق واقع در شمال و برخی از مناطق غرب و مرکز پیش‌بینی می‌شود. بهمن ماه برای بیشتر مناطق واقع در نیمه شمالی کشور، بارشی کمتر از عادی با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد پیش‌بینی می‌شود.

  همچنین در این ماه احتمال وقوع بارش عادی و یا بیشتر از عادی برای برخی از مناطق واقع در نیمه جنوبی، مرکزی، غرب و شمال کشور با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد وجود دارد.

  اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در آذر ماه، در مناطق مجاور با رشته کوه‌های زاگرس و برخی از مناطق شمالی و مرکزی کشور بین (۱۰+) تا (۷۵+ میلی‌متر)، در مناطقی از جنوب و غرب کشور بین (۱۰-) تا (۲۵ - میلی‌متر) و در سایر مناطق بین (۱۰-) تا (۱۰+ میلی‌متر) پیش‌بینی شده است. اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در دی ماه، در بیشتر مناطق واقع در نیمه شمالی کشور بین (۱۰-) تا (۱۰+ میلی‌متر) و در مناطق جنوبی، برخی از مناطق شرق و شمال کشور، بین (۱۰-) تا (۷۵- میلی‌متر و یا کمتر) پیش‌بینی شده است.

  اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در بهمن ماه، در بیشتر مناطق کشور (۱۰-) تا (۱۰+ میلی‌متر) پیش‌بینی می‌شود. همچنین در برخی از مناطق واقع در غرب، شمال، شرق و جنوب شرق کشور، کمتر از (۱۰- میلی‌متر) و در مناطق مجاور با ارتفاعات رشته کوه‌های زاگرس، بیشتر از (۱۰+ میلی‌متر) است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی