اخبار اقتصادی
 • تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان

  در سال های اخیر تعداد متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته های پیراپزشکی در ایران بسیار بالا رفته است. تعداد کم کرسی های دانشگاه های دولتی برای رشته های پزشکی، دشوار بودن کنکور ورودی رشته های پزشکی در ایران، شهریه بالای دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های پزشکی و ... باعث بالارفتن تعداد متقاضیان تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در خارج از کشور شده است.

  در سال های اخیر تعداد متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته های پیراپزشکی در ایران بسیار بالا رفته است. تعداد کم کرسی های دانشگاه های دولتی برای رشته های پزشکی، دشوار بودن کنکور ورودی رشته های پزشکی در ایران، شهریه بالای دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های پزشکی و ... باعث بالارفتن تعداد متقاضیان تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در خارج از کشور شده است.

  یکی از شروط اصلی انتخاب یک مقصد تحصیلی بخصوص برای رشته های پزشکی، زبان تحصیلی آن کشور است. در این مقاله به دنبال معرفی سه کشوری هستیم که میتوانید در آن ها بدون مدرک زبان تحصیل کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

  تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در چین

  تحصیل در چین میتواند برای هر دانشجویی جذابیت خاص خود را داشته باشد. چین علاوه بر زبان رایجی که در کل دنیا دارد، دانشگاه های بسیار ممتاز و مجهزی برای رشته های پزشکی دارد. اگر بخواهیم ویژگی های تحصیل در چین را بیان کنیم به شرح زیر است:

  1. هزینه های زندگی و تحصیل در چین بسیار ارزان است.
  2. تحصیل به دو زبان چینی و انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان امکان پذیر است.
  3. امکان دریافت بورسیه و دریافت کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد.
  4. ارائه مدرک مورد تایید کشورهایی مثل کانادا، آمریکا و ...
  5. امکان کار دانشجویی برای دانشجویان حین تحصیل وجود دارد

  این موارد تنها برخی از دلایل محبوبیت چین برای تحصیل پزشکی میباشد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در چین اینجا کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی تحصیل پزشکی در چین در وبسایت رسمی اپلای من منتقل شوید.

   

  تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در ترکیه

  کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که از نظام آموزشی قوی برخوردار است. اگر بخواهیم ویژگی های تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در ترکیه صحبت کنیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی امکان پذیر است.
  2. امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان و تحصیل رایگان در ترکیه وجود دارد
  3. ورود به رشته های پزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارد. اما برای تحصیل این رشته های در دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون نیاز به آزمون ورودی وجود دارد.
  4. امکان رفت و آمد برای دانشجو و خانواده وی در ترکیه نسبت به سایر کشورهای حوزه اروپا آسان تر است.
  5. تعدادی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند.

  این موارد تنها برخی از دلایل محبوبیت ترکیه برای تحصیل پزشکی میباشد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در ترکیه اینجا کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی تحصیل پزشکی در ترکیه در وبسایت رسمی اپلای من منتقل شوید.

  تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در روسیه

  روسیه جز کشورهای بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی بخصوص دانشجویان ایرانی است. چرا روسیه تا این حد برای دانشجویان تحصیل پزشکی محبوبیت دارد؟

  1. روسیه محل اسکان دانشگاه های بسیار قوی مثل دانشگاه لومونوسف با رتبه 74 بین المللی است.
  2. نظام آموزشی روسیه بخصوص برای رشته های پزشکی بسیار قوی است.
  3. دانشجویان امکان تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در روسیه را دارند.
  4. دانشجویان ایرانی نیازی به ارائه اسناد تمکن مالی به سفارت روسیه جهت اخذ ویزای تحصیلی ندارند.
  5. تعداد زیادی از دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم و وزرات بهداشت ایران است.
  6. کلیه دانشگاه های روسیه مورد تایید سازمان بهداشت جهانی هستند.
  7. هزینه های زندگی در روسیه نسبت به کشورهای هم رده خود بسیار پایین تر است.
  8. امکان کار دانشجویی در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد.
  9. شهریه های دانشگاه در روسیه بسیار مقرون به صرفه است به گونه ای که هزینه تحصیل در روسیه حدود یک ششم هزینه های تحصیل در کانادا را دارد.
  10. امکان تحصیل در رشته های پزشکی بدون آزمون ورودی وجود دارد.
  11. امکان تحصیل رشته های پزشکی به دو زبان روسی و انگلیسی وجود دارد.
  12. از آنجایی که شاید آموزش زبان روسی برای دانشجویان در کشور مقصد خود سخت باشد، روسیه یک سال آموزش زبان روسی برای دانشجویان متقاضی تحصیل به زبان روسی ارائه میدهد.

  این موارد تنها برخی از دلایل محبوبیت روسیه برای تحصیل پزشکی میباشد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در روسیه اینجا کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی تحصیل پزشکی در روسیه در وبسایت رسمی اپلای من منتقل شوید.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی