اخبار اقتصادی
 • کاهش ۲۰ درصدی ورودی سد‌های تهران

  مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران خبر از کاهش ۲۰ درصدی ورودی سد‌های تهران از ابتدای سال آبی در مقایسه با سال گذشته خبرداد و گفت: با توجه به افزایش مصرف ناشی از بیماری کرونا صرفه‌جویی در این شرایط ضروری است.

  به‌ گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، "محمد شهریاری" افزود: اکنون میزان ورودی سد‌های پنچگانه استان تهران از ابتدای سال آبی ۱۲۱.۵ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۵۱ میلیون مترمکعب بود، ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
  وی اضافه کرد: حجم آب ورودی به مخازن سد‌های امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو از ابتدای سال آبی تاکنون (سوم آذرماه) به ترتیب ۳۰، ۲۵، ۲۵، ۲۱ و ۲۰ میلیون مترمکعب بود که به غیر از سد‌های امیرکبیر و طالقان در سایر سد‌های استان کاهش حجم ورودی آب رخ داد.
  شهریاری پیرامون کاهش ۱۰۴ میلیون متر مکعبی حجم ذخیره فعلی آب دریاچه سد‌های تهران نسبت به زمان مشابه سال گذشته، گفت: میزان ذخیره آب در مخازن سد‌های پنجگانه تهران ۶۴۲ میلیون متر مکعب است که این میزان در سال گذشته ۷۴۶ میلیون متر مکعب بود.
  مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی حجم ذخیره آب در سد‌های امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو نیز که به ترتیب ۱۱۱، ۴۰، ۷۲، ۲۵۵ و ۱۶۳ میلیون متر مکعب است و با توجه به شرایط کرونایی حاکم در استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از شهروندان درخواست می‌شود که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند.

  گفتنی است حجم آب موجود در مخازن سد‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه۹۹) تا آخر آبان‌ماه به ۲۴ میلیارد و ۲۶ میلیون متر مکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش چهار درصدی را نشان می‌دهد.


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی