اخبار اقتصادی
 • بیکاری و کسری بودجه اندونزی به علت کرونا افزایش یافت

  وزیر مالی اندونزی اعلام کرد پاندمی کرونا در ماه‌های اخیر باعث افزایش کسری بودجه دولت و افزایش جمعیت بیکاران این کشور شده است.

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شین‌هوا، خانم سری مولیانی، وزیر مالی اندونزی اعلام کرد پاندمی کرونا در ماه‌های اخیر باعث افزایش کسری بودجه دولت و افزایش جمعیت بیکاران این کشور شده است.

  مولیانی گفت در بازه ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۰ کسری بودجه اندونزی به ۷۶۴.۹ تریلیون روپیه (معادل ۵۴.۱۵ میلیارد دلار) یا ۴.۶۷ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یافته است.

  او گفت درآمد دولت در این بازه ۱۰ ماهه ۱۵.۴ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته سقوط کرده و به ۱,۲۷۶.۹ تریلیون روپیه (معادل ۹۰.۳۹ میلیارد دلار) رسیده است. این تنها ۷۵.۱ درصد بودجه هدف تعیین شده در برنامه بودجه امسال دولت است.

  او در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جمعیت بیکاران اندونزی در ماه آگوست به علت پاندمی کرونا ۲.۶۷ میلیون نفر افزایش یافته و به ۹.۷۷ میلیون نفر رسیده است. به این ترتیب نرخ بیکاری در این ماه به ۷.۰۷ درصد افزایش یافته است.

  او گفت: هرچند افزایش نرخ بیکاری باعث شده تا سطح رفاه خانوارها کاهش یابد اما کمک‌های مالی به موقع دولت فشار را از روی دوش خانوارها برداشته است.

   ‌قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی