اخبار قیمت ها
 • راهنمای خرید انواع دی وی آر

  حفظ امنیت و نظارت کامل یک محیط، نیازمند استفاده از تجهیزات مناسب نظارت تصویری است، اما نکته ای که قابل توجه، این است که تمام این تجهیزات انواع گوناگونی دارند.
  راهنمای خرید انواع دی وی آر

  به گزارش ایسنا، بنابراعلام فراگستر الکترونیک، تنها با دانستن نیازهای خود، قابلیت ها و انواع آن ها، می توان انتخاب مناسبی داشت.

  این تجهیزات شامل دستگاه ذخیره ساز، دوربین مداربسته، کابل و سوکت ها، آداپتور، داکت و ... می شوند، ما در ادامه به معرفی انواع دی وی آر می پردازیم و نحوه انتخاب درست آن ها را شرح خواهیم داد.

  اصطلاحا، عموم مردم تمام دستگاه های ذخیره ساز را به عنوان دی وی آر می شناسند، در صورتی دستگاه های ذخیره ساز به دو دسته NVR و DVR، تقسیم می شوند.

  دی وی آر ها بر مبنای تکنولوژی به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. می توان گفت انواع دی وی آر بر مبنای نوع تکنولوژی و قابلیت ها، قابل تفکیک هستند.  

  دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه (NVR)

  NVR، مخفف Network Video Recorder است که نقش ذخیره سازی تصاویر در بستر شبکه را انجام می دهد و تنها قابلیت ذخیره تصاویر دوربین های آی پی را داراست. این دستگاه ها، نیز بر مبنای قابلیت های متعددی که دارند دارای قیمت های مختلفی می باشند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  · میزان رزولوشن و پهنای باندی که توسط NVR پشتیبانی می شود.

  · تعداد پورت های هارد و حداکثر ظرفیت هارد

  · قابلیت تشخیص و شناسایی چهره

  · پشتیبانی از قابلیت های هوشمند

  · تعداد پورت های LAN

  · و ....

  دستگاه ذخیره ساز بستر کواکسیال (DVR)

  DVR، مخفف Network Video Recorder است که عملیات ذخیره سازی دوربین ها را انجام می دهد که این دوربین ها بر مبنای مشخصات فنی DVR، می توانند تحت شبکه و یا HDCVI ،HDTVI AHD و CVBS باشند.

  با توجه به تولید و عرضه ی انواع دی وی آر در بازار نظارت تصویری، معیارهای زیادی برای خرید آن وجود دارد که پشتیبانی از هر یک بر خرید دوربین مداربسته نیز تاثیرگذار است.

  . قابلیت ارائه تصاویر به صورت Real-Time

  . پشتیبانی از فرمت فشرده سازی H.۲۶۵

  . قابلیت پشتیبانی از فضای هارد بیشتر

  . قابلیت پنتابرید

  . سرعت انتقال تصویر

  . پشتیبانی از قابلیت های هوشمند، تشخیص و شناسایی چهره

  . پشتیبانی از دوربین های IP

  . و ...

  انواع دی وی آر

  محصولات نظارتی بر مبنای تکنولوژی، نوع قابلیت ها و ... به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند.

  دسته بندی  انواع دی وی آر بر مبنای تکنولوژی

  . دی وی آر بر مبنای تکنولوژیAHD: این نوع دی وی آر، قابلیت های محدودی نسبت به تکنولوژی های HDCVI و HDTVI دارد اما به نسبت محصولات آنالوگ (CVBS) برتری های بسیار دارد.

  این سری با توجه به ویژگی هایی که دارند قیمت مقرون به صرفه ای به نظر می رسند. می توان دستگاه های ذخیره ساز AHD برندهای آلباترون و آپتینا را از این دسته نام برد.

  . ۶دی وی آر بر مبنای تکنولوژی HDCVI: این نوع دی وی آر، دارای قابلیت های زیادی نسبت به AHD است و ارائه دهنده ی آن شرکت داهواست. این سری، دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و در حال حاضر قابلیت پشتیبانی از دوربین های ۴K را داراست.

  . دی وی آر بر مبنای تکنولوژی HDTVI: دی وی آرهای این تکنولوژی هم مانند HDCVI، از کیفیت و قابلیت های بسیاری برخورد است و شرکت هایک ویژن ارائه دهنده ی آن است.

  . دی وی آر آنالوگ: این سری دارای کیفیت پایینی هستند و به نوعی منسوخ شده اند.

  دسته بندی انواع دی وی آر بر مبنای قابلیت ها:

  شرکت های داهوا و هایک ویژن، محصولات خود را بر مبنای قابلیت هایی که دارند، از هم تفکیک می کنند.

  به عنوان مثال شرکت داهوا، با ارائه دسته های Lite ،Cooper ،WizSense ،WizMind ،POC و Encoder & X۸۶ Series ATM & تمام نیازهای کاربران با این انواع دی وی آر تامین کرده است.

  شرکت هایک ویژن نیز انواع دی وی آر خود را به صورت های AcuSense ،Value ،Pro ،Ultra و Special دسته بندی می کند.

  خرید انواع دی وی آر

  یکی از نکات حائز اهمیت در انتخاب هر محصول قیمت است که هر یک از ما، پیش از خرید به آن توجه می کنیم. قطعا قابلیت های ذکر شده بر قیمت این محصولات بسیار تاثیرگذارند. به عنوان مثال، اگر قابلیت انتقال صدا و تصویر در یک کابل کواکسیال برای شما حائز اهمیت است، انتخاب سیستم نظارتی خود از انواع دی وی آرهای HDCVI  داهوا، یک انتخاب خوب برای تامین نیاز شما محسوب می شود و یا اگر در جست و جوی یک محصول ارزان قیمت با کیفیت تصاویر خوب هستید، می توانید از انواع دی وی آر های AHD آلباترون و آپتینا خریداری نمایید.

  همچنین، اگر در محیط نصب، نیاز به قابلیت های هوشمندی چون عبور از خط و منطقه ممنوع و ...، حتی تشخیص چهره داشتید، بهتر است از محصولات داهوا و هایک ویژن خریداری کنید.

  شرکت فراگستر الکترونیک، بزرگ ترین ارائه دهنده ی سیستم های نظارت تصویری، هر یک از برندهای مذکور را با گارانتی بسیار معتبر ارائه می دهد.

  کلام آخر در خصوص راهنمای خرید انواع دی وی آر

  همانطور که در این متن شرح، تنوع محصولات در این دسته محصول نظارت تصویری بسیار زیاد است و این تنوع زیاد سبب ارائه این محصول با قیمت های متفاوت می شود.

  هر کدام از تکنولوژی های مذکور، متناسب با پروژه شما کارآیی هایی خاص خود را دارد. شرکت فراگستر الکترونیک، با قرار دادن انواع دی وی آر و دوربین مداربسته، این امکان را به کاربران می دهد که متناسب با بودجه خود خرید کنند.

  انتهای رپرتاژ آگهیقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی