اخبار نفت و انرژی
  • ۵۲درصد ظرفیت ذخیره آب در سدها خالی است

    به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  بر اساس جدیدترین آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 99) تا سی ام آبان ماه امسال کل ورودی آب به مخازن سدهای کشور برابر با سه میلیارد و 30 میلیون مترمکعب بوده که این میزان در مقایسه با ورودی سه میلیارد و 940 میلیون مترمکعبی آب به مخازن سدهای کشور در زمان مشابه در سال گذشته، کاهشی 23 درصدی داشته است.

    همچنین به تبع کاهش ورودی آب به سدهای کشور، شاهد کاهش 18 درصدی خروجی آب از مخازن سدهای کشور نسبت به دوره مشابه سال گذشته هستیم، به طوری که میزان خروجی آب از مخازن سدهای کشور از 7 میلیارد و 270 میلیون مترمکعب در مدت مشابه سال قبل، به 5 میلیارد و 940 میلیون مترمکعب در سال جاری رسیده است.

    میزان ذخایر آب نیز در مخازن سدهای کشور به 24 میلیارد و 260 میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل با وجود 25 میلیارد و 360 میلیون مترمکعب ذخیره آب در مخازن سدهای کشور، شاهد کاهش 4 درصدی حجم ذخایر آب در سال جاری هستیم.

    ظرفیت کل مخازن سدهای کشور بر اساس آخرین هیدروگرافی 50 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب است و درصد پرشدگی سدها در حال حاضر به حدود 48 درصد رسیده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی