اخبار بانک و بیمه
 • فاصله هزینه‌های بیمه سلامت با منابع اختصاصی باید کمتر شود

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  اخبار پولی مالی- در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات بودجه ای دولت تامین اعتبار بیمه سلامت براساس رقم پیشنهاد شده از سوی این سازمان که براساس هزینه‌ها بوده محقق نشده است که باید با توجه به شرایط موجود کشور این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
  فاصله هزینه‌های بیمه سلامت با منابع اختصاصی باید کمتر شود

  به گزارش اخبار پولی مالی،وحید جلال زاده عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس بیان کرد: حمایت از قشر محروم و آسیب دیده همواره از پایه‌های اقتدار و مشروعیت جمهوری اسلامی است و بیمه سلامت نیز با این هدف ایجاد شده است که شکاف خدمات بیمه ای را در کشور به نوعی جبران کند تا افرادی که در روستاها و مناطق محروم از بیمه های رسمی و معتبر برخوردار نبودند را تحت پوشش قرار دهد.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس تاکید کرد: رویکرد مجلس حمایت از اقشار محروم جامعه بوده و خواهد بود به خصوص در این روزها که به دلیل تحریم و شیوع بیماری کرونا اقتصاد و معیشت مردم دچار مشکل شده است.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس ادامه داد: ما قطعا در صحن مجلس از بیمه سلامت حمایت خواهیم کرد تا فاصله هزینه‌های سازمان با منابع اختصاص داده شده از سوی دولت کمتر شود. البته مجلس نمی تواند بار مالی به دولت تحمیل کند اما می‌توان برخی از ردیف ها را جابه جا کرد تا مشکل این حوزه برطرف شود.

  جلال زاده تاکید کرد: بیمه سلامت یکی از اولویت‌های حوزه سلامت است چرا که مخاطبین و جمعیت تحت پوشش این سازمان را عمدتا روستائیان و مردم مناطق محروم تشکیل می‌دهند.

  وی بر اجرای آزمون وسع تاکید کرد و گفت: در حال حاضر شرایط همانند گذشته نیست و باید براساس آزمون وسع افرادی که از شرایط مالی مناسبی برخوردار هستند در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس اقدامات بیمه سلامت را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مجلس حتما باید در بودجه امسال کمک کند تا بخشی از بدهی‌های این سازمان جبران شود تا بتواند بدون محدودیت خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهد./ بیمه سلامت

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی