جهان
 • لزوم مبارزه با فساد مالی و سیاسی

  «میشل عون»:

  رئیس جمهور لبنان به مناسبت سالگرد استقلال این کشور متعهد شد که در مسیر بهبود اوضاع لبنان در سایه فساد سیاسی و مالی این کشور تلاش کند.
  لزوم مبارزه با فساد مالی و سیاسی

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در سخنانی به مناسبت هفتاد و هفتمین سالروز استقلال این کشور بیان کرد: لبنان امروز اسیر دیکته های بیگانگان و وابستگی برخی افراد در داخل کشور به خارجی ها شده اند.

  وی در خصوص اوضاع داخلی لبنان گفت: ما امروز اسیر یک سیستم فساد سیاسی، مالی و اداری هستیم که با انواع بهانه های فرقه‌ای، دینی و اجتماعی مصون مانده است. کشور ما اسیر سیستمی شده است که مانع مجازات و محاکمه مفسدین می‌شود.

  عون ادامه داد: در سایه این اوضاع، استقلال و حاکمیت معنی ندارد اما با این حال اگر بخواهیم کشورمان را بسازیم و مستقل شویم شکستن همه این قید و بندها محال نیست.

  میشل عون در ادامه افزود: باید یک دولت کارآمد در لبنان تشکیل شده و قبل از آن روند مبارزه با فساد تکمیل شود.

  وی همچنین بر ضرورت تکمیل تحقیقات در خصوص انفجار بندر بیروت در سایه طولانی شدن این تحقیقات تاکید کرد.

  عون در خصوص مرزهای لبنان نیز گفت: در میان چالش‌های پیرامون سرزمین ما باید تأکید کرد که لبنان به مرزهای کامل حاکمیت خود پایبند است و امیدوار است که مذاکرات برای تعیین مرزهای دریایی جنوب لبنان نتیجه بخش باشد.

  وی درباره روند عادی سازی میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی گفت: متاسفانه این امر به معنای پذیرفتن ضمنی از دست دادن قدس و بلندی های جولان است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی