اخبار طلا و سکه
 • سیستان و بلوچستان ، رنگین کمان معادن کشور

  در حوزه معادن سیستان و بلوچستان را می توان رنگین کمان معادن کشور معرفی کرد.

  به گزارش دنیای معدن؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه در حوزه معادن سیستان و بلوچستان را می‌توان رنگین کمان معادن کشور معرفی کرد گفت :  این منطقه در کنار معادن فراوانش از حضور معدن آنتیموان، تیتانیوم، مس و حتی معدن طلا که اقتصادی ترین معادن کشور به شمار می آیند هم بی بره نمانده است.

  ماندانا زنگنه می‌گوید :  معدن طلا کشف شده استان یکی معادن اقتصادی کشور است که چندی پیش شناسایی شد و پس از مدتها مراحل اکتشاف و مطالعات آن به پایان رسید و گواهی اکتشاف این معدن با ذخیره قطعی هشت تن طلا صادر شد
  وی افزود: برای انجام اکتشاف فراخوان جذب سرمایه گذار به طور عمومی منتشر می‌شود تا بتوان از ظرفیت‌های این پهنه برای رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال بهره لازم را برد.
  به گفته زنگنه : در کنار این معدن، معدن مس استان هم از جمله ظرفیت های نابی است که در منطقه شناسایی شده و در مرحله مطالعات اکتشافی قرار گرفته و مطالعات این معدن هم حداکثر تا پایان امسال به اتمام میرسد و پیش بینی می شود ذخایر مس شناسایی شده در این معدن به 400 میلیون تن برسد اما این میزان می تواند پس از تکمیل اکتشاف افزایش ملموسی داشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه در راستای شناسایی ظرفیت های معدنی استان درسالهای اخیر تنها نزدیک به 60 درصد سیستان و بلوچستان مورد مطالعات اکتشافی معدنی قرار گرفت و بیش از 200 ظرفیت معدنی شناسایی شد گفت: مطالعات پروژه های بزرگ معدنی آنتیموان، تیتانیوم، مس و طلا که جز معادن اقتصادی کشور به شمار می روند به اتمام رسیده یا در حال انجام است که تا پایان سال تکمیل خواهند شد.
  ماندانا زنگنه می‌گوید : در بخش فراورای مواد معدنی هم استان به مرحله ایجاد صنایع فراوری رسیده و با توجه به این پتانسیل شرکت‌های بزرگ فعال در این حوزه برای ورود به استان و انجام سرمایه گذاری و ایجاد صنایع معدنی اعلام آمادگی کرده اند.
   
  احداث سه کارخانه فرآوری طلا در سیستان و بلوچستان
   
  استاندار سیستان و بلوچستان : احداث سه کارخانه فرآوری طلا در بزمان، میرجاوه و تفتان در دست اقدام است.
    احمد علی موهبتی با اشاره به اینکه برای این مراکز فرآوری ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است، افزود: اکنون مجوز استخراج ۳/۵میلیون تن طلا از معدن میرجاوه صادر شده است‌.
  به گفته استاندار سیستان و بلوچستان : مطالعات ایجاد مرکز فرآوری طلا بزمان هم در دست اقدام است که تا پایان سال به اتمام می رسد.
  وی می گوید : هم اکنون پروژه اکتشافی معدن طلای بزمان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است و روند کار ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
  موهبتی افزود: پروژه اکتشافی معدن طلای «سرجنگل» در محمدوده شهرستان میرجاوه هم ۹۵درصد رشد دارد که با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری اجرایی می شود.
  وی با اشاره به سایر پروژه های اکتشافی طلا، تصریح می کند : پروژه های اکتشافی معدن طلای خارستان (بیدستر) شهرستان تفتان با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال ۹۵ پیشرفت فیزیکی دارد و اکنون مراحل پایانی را می گذراند .
  وی می افزاید : مراحل اکتشاف معدن مس و طلای شهرستان نیمروز با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی و معدن سفیدآبه در نیمروز نیز با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریالی ۶۵ درصد رشد پیشرفت فیزیکی دارد.

  معدن منیزیت زاهدان، از معدود معادن منیزیت کشور
  معادن، آنچه که سیستان و بلوچستان از آن غنی است و به خوبی می توانند در چرخه تولید و توسعه اقتصادی، نقش ایفاء کنند، البته به همت سرمایه گذارانی که این مسیر را هموار می‌سازند.
  سیستان و بلوچستان از نظر تنوع معادن در زمره‌ی استان‌های غنی کشور قرار دارد.
  به گفته مدیر عامل واحد فرآوری منیزیت : معدن منیزیت یکی از معادن غنی استان است که در شمال شرق استان و در اطراف کویرلوت در بخش گراغه نصرت آباد قراردارد.
  ابراهیمی با اشاره به اینکه این واحد فراوری در سال 93 با کمک افراد بومی منطقه کشف شده، می گوید: با سرمایه شخصی و تحقیقات مختلف توانستیم واحد فراوری منیزیت را راه اندازی کنیم.
  وی گفت: ظرفیت تولید این واحد فرآوری از۲ هزار تن در سال به ۲۰ هزار تن درسال افزایش یافته است.
  مدیر عامل واحد فراوری منیزیت گفت:قبل از راه اندازی این واحدفرآوری، منیزیت ازخارج وارد کشور می شد اما هم اکنون ظرفیت تولید به حدی رسیده است که دیگر نیازی به واردات آن نداریم و حدود۱۲۰ نفر از افراد بومی منطقه به طور مستقیم در این واحد فراوری مشغول به کار هستند.
  شهرکی رئیس سازمان صنعت معدن و  تجارت استان هم  می گوید : منیزیت یک ماده معدنی استراتژیک است که در صنایع نسوز کوره سیمان، ذوب آهن وصنایع ذوب کاربرد دارد و فقط دو استان سیستان و بلوچستان وخراسان جنوبی در کشور ذخایر منیزیت را دارند  
  فیض عضو هیات مدیره این واحد فراوری درخصوص راه اندازی فاز دوم این مجموعه گفته : امیدواریم باراه اندازی فاز دوم کارخانه بتوانیم برای تعداد بیشتری از افراد اشتغالزایی کنیم و تولیدات خود را افزایش دهیم.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی