اخبار طلا و سکه
 • پرفروش‌‌های هفته‌ی فیدیبو؛ راه حلی آسان برای انتخاب کتاب‌های مهم

  این هفته نیز طبق روال هفته‌های گذشته به سراغ لیست کتاب‌های پرفروش‌ فیدیبو رفته‌ایم. به نظر می‌رسد که کتاب‌های انگیزشی و روانشناسی همچنان طرفداران پر و پا قرص خود را دارد و میزان فروش این گونه از کتاب‌ها بالا است. به نظر شما دلیل این اتفاق چه می‌تواند باشد؟!

  باید بپذیریم که زندگی در دوران معاصر سخت شده است و اصطلاحا زندگی بالا و پایین بسیار دارد و در مسیر رسیدن به اهداف خود گاهی با موانع چالش‌برانگیزی روبه‌رو می‌شویم که شاید قبل‌تر؛ این موانع کمتر و کمرنگ‌تر بود. اینجاست که دسترسی به منابع الهام‌بخش اهمیت پیدا می‌کند. کتاب‌های انگیزشی یکی از این منابع مؤثرند. انگیزه که وجود داشته باشد، انگار انجام هر کاری ممکن است! این گونه کتاب‌ها شما را تشویق می‌کنند که نقاط قوت و ضعفتان را بشناسید و روشی برای تغییر خودتان پیدا کنید و سپس قدم در مسیرهای پیش‌بینی‌ناپذیر بگذارید. خودآگاهی نقش مهمی در موفقیت دارد و این کتاب‌ها به شما در درک این موضوع و شناسایی عامل انگیزش‌تان کمک می‌کنند.

  اسرار ذهن ثروتمند

  کتاب اسرار ذهن ثروتمند

  کتاب اسرار ذهن ثروتمند، حاصل تلاش‌ها و تجربیات میلیونر معروف تی هارو اکر است. تی هارو اکر در این کتاب به ما می‌گوید که چگونه با تفکر درست می‌توان به موفقیت‌های مالی بزرگ رسید.

  او به ما نشان می‌دهد که رابطه‌ی‌ افراد با پول و ثروت متفاوت است. برخی افراد به هر چه دست بزنند آن را تبدیل به طلا می‌کنند. برخی دیگر از طریق یک ایده در کسب‌ و کار پول زیادی به دست می‌آورند اما بعد از مدتی جسور می‌شوند و آن‌را یک شبه از دست می‌دهند، یا با سرمایه‌گذاری غلط آن‌را از دست می‌دهند. برخی دیگر حتی یک سکه هم پس‌انداز نمی‌کنند و همیشه بی‌پول هستند. با مطالعه‌ی این کتاب متوجه می‌شوید که شخصیت شما و نحوه‌ی تفکر شما نقش اصلی را در موفقیت و عدم موفقیت در زندگی‌تان ایفا می‌کند.

  تی هارو اکر، در ۱۰ جون ۱۹۵۴ در تورنتو کانادا به دنیا آمد. او نویسنده، تاجر و سخنران انگیزشی است که بیشتر به خاطر کتاب اسرار ذهن ثروتمند شناخته می‌شود. از آثار دیگر تی هارو اکر می‌توان به ثروت حقیقی اشاره کرد.

  در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

  چگونه می‌توان ذهن خود را برای کسب ثروت آماده کرد؟ باور درونی شما درباره‌ی خودتان بسیار مهم است. آیا واقعا احساس می‌کنید که استحقاق ثروتمند شدن را دارید؟ شخصیت شما، نحوه‌ی تفکر و اعتقادات شما، نقش اصلی را در تعیین میزان موفقیت شما بازی می‌کند. اگر می‌خواهید میوه‌ها تغییر کنند، باید ریشه‌ها را تغییر دهید. اگر می‌خواهید دیدنی‌های زندگی را تغییر دهید، باید اول نادیدنی‌ها را تغییر دهید. ذهنیت ثروتمند شدن بسیار مهم است. اگر به پول زیاد دست پیدا کنید؛ اما از نظر درونی آمادگی آن را نداشته باشید، خیلی زود پولتان را از دست خواهید داد. بر عکس این مورد، ثروتمندان خودساخته هستند که از صفر شروع کرده‌اند و به ثروت بسیار زیادی دست پیدا کرده‌اند.

  خرید کتاب اسرار ذهن ثروتمند از دیجی‌کالا

  خرید کتاب اسرار ذهن ثروتمند از فیدیبو

  پاکسازی ذهن

  کتاب پاکسازی ذهن

  کتاب پاکسازی ذهن نوشته‌ی باری داون‌پورت و استیو اسکات است در این کتاب با راهکارهایی آشنا می‌شویم که به ما در مدیریت افکار و نظم بخشیدن به ذهن کمک می‌کند. در واقع عادت‌­ها، فعالیت‌ها و ذهنیت‌هایی را به ما یاد می‌­دهد که می‌توانیم از آن‌ها برای پاکسازی و بهم ریختگی ذهنی­مان استفاده کنیم؛ این کتاب، پر از تمرین­‌هایی­ است که می‌توانند تاثیری سریع و مثبت روی ذهنیت­تان داشته باشند.

  داون پورت، یکی از نویسندگان این کتاب خانمی خانه‌دار و مادری موفق است. او سه فرزند دارد و یک مربی انگیزشی است و صحبت‌های خود را را از طریق وبلاگش با مخاطبان خود در میان می‌گذارد. او به‌خوبی نشان داده است که مدیریت خوبی بر زندگی شخصی خودش دارد.

  اما نویسنده‌ی دیگر کتاب، استیو اسکات است. او متولد نیوجرسی آمریکا است و تحصیلاتش را در رشته‌ی روانشناسی به پایان رسانده و کتاب‌های زیادی در این حوزه نوشته است. او همچنین پادکست‌های انگیزشی تولید می‌کند. در این پادکست‌ها به مخاطبانش می‌گوید عادت‌های جدید و کوچک ایجاد و کم‌کم زندگی را بهتر و زیباتر کنید.

  بخش‌هایی از کتاب را می‌خوانیم:

  ما به اشتباه تصور می‌کنیم که باید بیشتر و با جدیت فکر کنیم و دلیل ناراحتی یا نارضایتی‌مان را گیر بیاوریم و کشف کنیم. سعی می‌کنیم وسایل، افراد و تجربه‌هایی را شناسایی کنیم که احتمالا نمی‌گذارند ما به آرزوهایمان برسیم و باعث ناراحتی‌مان شده‌اند. هرچه بیش‌تر در نارضایتی‌هایمان عمیق‌تر شویم، غمگین‌تر می‌شویم. وقتی به آینده فکر می‌کنیم یا در گذشته دنبال جواب سؤال‌هایمان می‌گردیم، افکارمان به ما احساس بی‌قراری، تهی‌بودن و اضطراب می‌دهند.

  خرید کتاب پاکسازی ذهن از دیجی‌کالا

  خرید کتاب پاکسازی ذهن از فیدیبو

  اثر مرکب

  کتاب اثر مرکب

  کتاب اثر مرکب؛ نوشته‌ی دارن هاردی در سال ۲۰۱۰ نوشته شد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز شناخته شده است.
  در این کتاب یاد می‌گیریم که با یک گام ساده در هر تلاش، موفقیت خود را چندین برابر کنیم. در واقع هسته‌ی اصلی کتاب قوانینی است که باعث موفقیت می‌شوند. اثر مرکب شامل مهم‌ترین مواردی است که هر کسی که می‌خواهد موفق شود باید بداند و تا می‌تواند تمرین کند و استاد شود، تا بتواند به موفقیت‌های فوق‌العاده دست پیدا کند.

  به زبان ساده اثر مرکب اصل به دست آوردن پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه است، گام‌هایی کوچک و به ظاهر ناچیز که در طول زمان انجام می‌شوند و یک تفاوت بنیادین ایجاد می‌کنند.

  دارن هاردی در سال ۱۹۷۱ در کالیفرنیا به دنیا آمد. زمانی که ۱۸ساله بود اولین کسب و کار خود را راه‌اندازی کرد و به گفته‌ی خودش زمانی که ۲۰ سال بیشتر نداشت، سرمایه‌اش نسبت به تمام هم‌سن و سال‌هایش بیشتر بود. در سال ۲۰۰۷ مجله بی‌نظیر و پرطرفدار «Success» به معنای موفقیت را راه‌اندازی کرد و تاکنون کتاب‌های مختلفی در حوزه‌ی رشد و توسعه فردی و موفقیت نوشته است.

  خرید کتاب اثر مرکب از دیجی‌کالا

  خرید کتاب اثر مرکب از فیدیبو

  • پرفروش‌های هفته فیدیبو؛ برای کسب موفقیت کتاب اصل‌گرایی را بخوانید

  بهترین سال زندگی تو

  کتاب بهترین سال زندگی تو

  کتاب بهترین سال زندگی تو؛ اثر دارن هاردی است. در ابتدا باید گفت این کتاب اصلا کتابی انگیزشی نیست که به خواننده روحیه و انگیزه‌ای برای موفق‌شدن بدهد؛ بلکه کتابی آموزشی برای مهارت‌یابی در هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی است. هاردی متعقد است که موفقیت هنگامی حاصل می‌شود که همه‌ی آن‌چه آموخته‌ایم، به‌همراه تجربه‌ها و ابزارهایی که در اختیار داریم، همگی در راستای تحقق هدفی از ‌پیش‌ تعیین ‌شده متمرکز و هدایت شوند. بدون هدف، برخورداری از بهترین امکانات هم کاری از پیش نمی‌برد.

  دارن هاردی، نویسنده‌ی مشهور دو کتاب پرفروش اثر مرکب و دیوانگان ثروت‌ساز، توانایی‌اش را در حوزه‌ی نگارش کتاب‌های موفقیت به‌خوبی به اثبات رسانده است.

  در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

  به محض شروع مطالعه این کتاب خود را از ۹۷ درصد جامعه جدا می کنید. ۹۷ درصد جامعه هیچ رویا و هدفی ندارند، آنها تنها می‌خواهند زندگی را به نحوی بگذرانند و حاضر نیستند برای دستیابی به اهدافی متعالی برنامه‌ریزی کنند. آنها حاضر نیستند برای دستیابی به سطحی بالاتر از خودگذشتگی کنند، آنها مخالف سرسخت تلاش و پشتکار هستند. باعث تاسف است، اما تا بوده همین بوده. در تمام طول تاریخ تنها ۳ درصد جامعه بوده‌اند که جامعه را به سمت جلو حرکت داده‌اند و ۹۷ درصد باقی مانده جامعه تنها نقش مصرف‌کننده‌ی خدمات و محصولات آن ۳ درصد را داشته‌اند. به شما تبریک می‌گویم که می‌خواهید با پیوستن به ۳ درصد پیشروی جامعه، به نسل بشر خدمت کنید و باعث حرکت رو به جلوی آن باشید.

  خرید کتاب بهترین سال زندگی تو از دیجی‌کالا

  خرید کتاب بهترین سال زندگی تو از فیدیبو

  جزء از کل

  کتاب جزء از کل

  کتاب جزء از کل، اولین رمان استیو تولتز، نویسنده‌ی استرالیایی که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. چاپ اولین رمان تولتز، تحصین منتقدان را در پی داشت و نامزد جوایز متعددی چون Man Booker و The First Guardian شد. نگارش دومین رمان تولتز ۶ سال به طول انجامید و در نهایت در سال ۲۰۱۵، کتاب شن‌روان که مانند جزء از کل، یک کمدی تراژیک بود به چاپ رسید.

  کتاب جزء از کل، رمانی کمدی است که روایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گر سه نسل از خانواده‌ی عجیب و غریب دین (Dean) و اطرافیان آنها در استرالیاست. کتاب، راوی واحدی ندارد و به شکل داستان در داستان روایت می‌شود. گاهی به گذشته برمی‌گردد و روایت را از منظر یکی از شخصیت‌ها دنبال می‌کند و دوباره به زمان حال می‌آید و منظر قبلی را دنبال می‌کند.

  دو شخصیت محوری کتاب پدر و پسر خانواده یعنی مارتین و جاسپر دین هستند. در بخش اول کتاب، جاسپر به بیان خاطراتی از زندگی پدرش می‌پردازد و در بخش دوم، همه چیز از نگاه پدر بیان می‌شود. استیو تولتز با لحن شوخ طبع خود، خواننده را غرق در دنیای کتاب کرده و مفاهیمی چون مرگ و ترس از آن‌را دستمایه‌ی نگارش جزء از کل می‌کند.

  استیو تولتز متولد سال ۱۹۷۲ میلادی در کشور استرالیا است. تولتز در طول زندگی خود در شهرهای مختلفی چون مونترال، ونکوور، نیویورک، بارسلونا و پاریس زندگی کرده و پیش از این‌که به رمان‌نویسی روی بیاورد، کارهای متخلفی را تجربه کرده است. فیلمبردار، بازاریاب تلفنی، محافظ امنیتی، بازپرس خصوصی، معلم زبان انگلیسی و فیلمنامه‌نویس مشاغلی است که وی پیش از نگارش کتاب جزء از کل تجربه کرده است.

  خرید کتاب جز از کل از دیجی‌کالا

  خرید کتاب جزء از کل از فیدیبو

  هنر شفاف اندیشیدن

  کتاب هنر شفاف اندیشیدن

  هنر شفاف اندیشیدن؛ اثر رولف دوبلی پس از انتشار در سال ۲۰۱۳ به سرعت در صدر لیست کتاب‌های پرفروش آلمان قرار گرفت و به چندین زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شد. نام این کتاب در لیست پرفروش‌های صوتی فیدیبو با صدای عادل فردوسی‌پور به چشم می‌خورد.

  این کتاب راه و روش صحیح اندیشیدن و تصمیم‌گیری را به ما خواهد آموخت.

  آیا تا به حال شده در مورد موضوعی مهم، تصمیمی اشتباه بگیرید یا بخواهید در تصمیمات روزمره خود بهتر و هوشمندانه‌تر عمل کنید؟ در هر دو صورت کتاب هنر شفاف اندیشیدن به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

  رولف دوبلی، متولد سال ۱۹۶۶ است. او نویسنده، رمان‌نویس و کارآفرین سویسی و فارغ‌التحصیل مدیریت کسب ‌و ‌کار (MBA) و دکترای فلسفه‌ی اقتصاد از دانشگاه سنت‌گالن سویس است.

  این کتاب در سال ۱۳۹۴ توسط عادل فردوسی‌پور و همچنین بهزاد توکلی و علی شهروزی (دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف) ترجمه شد و نشر چشمه آن‌را در ۳۲۵ صفحه منتشر کرد.

  خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن از دیجی‌کالا

  خرید کتاب صوتی هنر شفاف‌اندیشیدن از فیدیبو

  قمارباز

  کتاب قمارباز

  قمارباز یکی از مهم‌ترین آثار داستایوسکی و ادبیات روس است که در سال ۱۸۶۶ منتشر شده است. این اثر جزء پرفروش‌های صوتی فیدیبو معرفی شده است.

  داستایوسکی این رمان را در کمتر از یک ماه نوشته است. نویسنده در این اثر به نکوهش قمار و آثار مخرب‌ آن بر زندگی افراد می‌پردازد و با نگاهی روان‌شناسانه، لایه‌های مختلف شخصیت افراد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

  داستایوفسکی در این کتاب تجربه تلخی را که در جریان اقامتش در خارج از کشور برای او پیش آمده بود شرح می‌دهد؛ تجربه‌ای که مبتنی بر عشق او به قمار بود و سبب شد تا او پاکباخته و مقروض به روسیه بازگردد.

  راوی رمان قمارباز، آلکسی ایوانویچ است، معلم سرخانه‌ی فرزندان یک ژنرال که با آنها زندگی می‎کند. ژنرال هر وقت به خارج از کشور سفر می‎کند در شهری با عنوان رولتن‎بورگ اقامت می‌کند. ماجرا از آن‌جا آغاز می‎شود که شخصیت‎های رمان در انتظار رسیدن خبر مرگ پیر‎زنی هستند که قرار است میراثش به ژنرال برسد. ژنرال با این ثروت می‌خواهد دل زنی فرانسوی به نام مادام بلانش را به دست آورد. شخصیت‎های دیگر داستان نیز هر یک به نوعی با این ثروت و نیازی که به آن دارند به این ماجرا پیوند خورده‎اند.

  خرید کتاب قمارباز از دیجی‌کالا

  خرید کتاب صوتی قمارباز از فیدیبو

  مغازه‌ی خودکشی

  کتاب مغازه‌ی خودکشی

  مغازه‌ی خودکشی، رمانی با سبک کمدی سیاه نوشته‌ی ژان تولی است. نسخه‌ی صوتی این کتاب جزء پرفروش‌های هفتگی فیدیو معرفی شده است. داستان این کتاب که در سال ۲۰۰۶ منتشر شده، در یک شهر عجیب رخ می‌دهد که همه‌ی افراد ساکن در آن افسرده‌اند.

  این رمان در واقع درباره‌ی خانواده تواچ و کسب ‌و کار منحصربه ‌فرد آن‌ها است. خانواده تواچ مغازه‌ای با این شعار دارن؛ آیا در زندگی شکست خورده‌اید؟ لااقل در مرگتان موفق باشید. مغازه آن‌ها که مغازه خودکشی نام دارد، به افرادی که قصد خودکشی دارند خدمات ارائه می‌دهد. این خانواده حتی به مشتریان خود مشاوره خودکشی می‌دهند و انواع و اقسام روش‌های مختلف برای پایان دادن به زندگی فلاکت‌بارشان را به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند.

  ژان تولی، متولد ۲۶ فوریه‌ی ۱۹۵۳، کاریکاتوریست، نویسنده، طراح، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و رمان‌نویسی فرانسوی است. او علاوه بر فعالیت در عرصه ی تصویرسازی و ساخت فیلم، تا کنون ده کتاب موفق و پرفروش نوشته و از جوایز ادبی بی‌بهره نبوده است.

  خرید کتاب مغازه‌ی‌ خودکشی از دیجی‌کالا

  خرید کتاب مغازه‌ی خودکشی از فیدیبو

  • پرفروش‌های هفته‌ی فیدیبو؛ کتاب‌های موفقیت انتخابی برای هموار کردن مسیر موفقیت

  چهار میثاق

  کتاب چهار میثاق

  کتاب صوتی چهار میثاق از پرفروش‌های این هفته‌ی فیدیبو است. این کتاب تا چندین سال پس از انتشارش، در لیست پر‌فروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت.

  چهار میثاق از باور‌های سرخپوستی دون میگوئل روئیز نشات می‌گیرد و به نوعی آموزه‌های سرخپوستان تولتِک است و از چهار باوری که انسان‌ها را شاد و رنج آنها را کاهش می‌دهد سخن می‌گوید.

  هزاران سال پیش، در تمام خطه‌ى جنوبى مکزیکو، تولتک‌ها را زنان و مردان خردمند مى‌دانستند. مردم شناسان از تولتک‌ها به عنوان قوم یا نژاد سخن گفته‌اند، اما در واقع تولتک‌ها دانشمندان و هنرمندانى بودند که جامعه‌اى تشکیل دادند تا به کشف و حفظ معرفت معنوى و آیین‌هاى باستانى بپردازند.

  اولین میثاق این اثر به شما می‌گوید که با کلام خود گناه نکنید. میثاق دوم از چهار میثاق به شما می‌گوید که هیچ چیز را به خود نگیرید. میثاق سوم به شما می‌گوید که تصورات باطل نکنید و در نهایت میثاق چهارم درباره‌ی این است که همیشه بیش‌ترین تلاش‌تان را بکنید. این اثر نقشه‌ی راهی به سوی روشنایی و آزادی است.

  میگوئل روئیز، نویسنده‌ی کتاب، سال‌ها به عنوان یک جراح مشغول به کار بود و در حرفه‌ی پزشکی فردی متخصص محسوب می‌شد. تا این‌که طی یک حادثه دچار تصادف شد. او از این تصادف زنده بیرون آمد و سلامتی خود را بازیافت، و تصمیم گرفت برای رهایی از درگیری‌های ذهنی، نزد مادربزرگ خود آموزه‌های شَمَنی را فرا بگیرد. این آموزه‌ها ریشه در فرهنگ سرخ‌پوستان داشت و در واقع شَمَن به شخصی گفته می‌شد که سایرین را راهنمایی می‌کند تا بر محدودیت‌هایشان غلبه کنند. در نتیجه می‌توان گفت که آموزه‌های شمنی به روئیز کمک کرد تا خود را از بند محدودیت‌های ذهنی و روحی برهاند.

  دون میگوئل کتاب چهار میثاق را پس از یاد گرفتن آموزه‌های شمنی از مادربزرگش و با توجه به تجربیات و دانش پزشکی خود نوشته است.

  خرید کتاب چهار میثاق از دیجی‌کالا

  خرید کتاب چهار میثاق از فیدیبوقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی