شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • امضای توافق عادی‌سازی با اسرائیل رویدادی تاسف‌آور است

  معاون دفتر حماس:

  معاون دفتر سیاسی جنبش حماس امضای توافق عادی‌سازی در واشنگتن را رویدادی تاسف‌آور توصیف کرد که نمایانگر وجدان آگاه ملت‌های عربی نیست.
  امضای توافق عادی‌سازی با اسرائیل رویدادی تاسف‌آور است

  معاون دفتر سیاسی جنبش حماس امضای توافق عادی‌سازی در واشنگتن را رویدادی تاسف‌آور توصیف کرد که نمایانگر وجدان آگاه ملت‌های عربی نیست.

  به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری صفا، «صالح العاروری»، معاون دفتر سیاسی حماس، توافق‌نامه عادی‌سازی را که شامگاه گذشته -سه‌شنبه- در واشنگتن امضا شد، اتفاقی ناگوار توصیف و تأکید کرد که این رفتار نشان‌دهنده وجدان زنده ملت‌های عرب نیست که عادی‌سازی را رد می‌کنند.

  عاروری گفت: «تاسف‌آور است که رژیم‌هایی وجود دارند که مقدسات و اصول ملت را برای منافع شخصی پیش پاافتاده  و در حمایت از دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو در انتخابات در سایه شکست‌های مکرر  هزینه می‌کنند.» 

  وی افزود: «هر کسی که به سمت اسرائیل بشتابد، خود را منزوی خواهد یافت، زیرا نتانیاهو و ترامپ تا رسیدن به منافع شخصی خود به طور موقت از او بهره‌برداری می‌کنند.»

  العاروری پرسید: «چگونه ممکن است نتانیاهو جنایتکار را که فلسطینی‌ها را می‌کشد و می‌سوزاند و باید عنوان یک مجرم محاکمه شود، به عنوان یک دوست پذیرفت؟»

  وی توضیح داد که توسل به تقسیم برای تصویب عادی‌سازی بهانه غلطی است و نیازی به امضای چنین شرایطی نیست، زیرا همه کشورهای امضا‌کننده توافق هیچ بهره‌ای نخواهند برد و تاریخ گواه ناامیدی همیشگی آن‌هاست. 

  العاروری تأکید کرد که وحدت مردم فلسطین ضامن تحقق پیروزی و جلوگیری از سقوط است و دو جنبش حماس و فتح بر سر اقدامات واقعی برای مقابله با عادی سازی روابط و حرکت در سه مسیر مقاومت مردمی، مشارکت و احیای سازمان آزاد‌ی‌بخش فلسطین از دروازه انتخابات و مسیر پایان دادن به تقسیم اتفاق نظر دارند.

   

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی