شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار بازار ارز
 • بررسی تکنیکال قیمت سنگ آهن

   روند کلی قیمت هر تن سنگ آهن در بازار جهانی، صعودی برآورد می شود. در چهار هفته گذشته قیمت این کالا با ۶ درصد افزایش از محدوده قیمتی ۱۲۰ دلار و ۸۵ سنت به محدوده ۱۲۹ دلار و ۱۵ سنت رسید.
  بررسی تکنیکال قیمت سنگ آهن

  به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، سمانه عاملی، روند کلی قیمت هر تن سنگ آهن در بازار جهانی، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این کالا با ۶ درصد افزایش از محدوده قیمتی ۱۲۰ دلار و ۸۵ سنت به محدوده ۱۲۹ دلار و ۱۵ سنت رسید. با توجه به گذر قیمت از محدوده ۱۲۱ دلار به سمت بالا می توان انتظار داشت در چند هفته آتی قیمت سنگ آهن اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده ۱۵۰ دلار را دنبال می کند. محدوده ۱۳۰ دلار، ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شود.

  عبور از منطقه ۱۲۱ دلار به سمت بالا نشانه صعودی بود و امیدها را نسبت به افزایش قیمت‌ها بالا برد. نکته مهم در نمودار سنگ آهن کاهشی شدن شتاب صعود و حضور در منطقه اشباع فروش است. منطقه اشباع فروش ناحیه ای است که قیمت بعد از چند روز متوالی افزایش به آن می‌رسد. در صورتی که حضور در این ناحیه باعث کاهش تقاضا شود، محدوده های ۱۱۵ دلار، ۱۱۱.۵ دلار و ۱۰۹ دلار و همچنین خط روند صعودی می‌توانند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند.

  در صورت کاهش قیمت سنگ آهن، اولین منطقه ای که می تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۲۱ دلار است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم ترین منطقه ای که می تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شود، محدوده ۱۰۹ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد.

  در صورت کاهش قیمت ها، محدوده خط روند صعودی می‌تواند نقش حمایتی بسیار قوی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، نشانه نزولی خواهد بود ولی ترس‌ها را نسبت به آغاز اصلاح قیمت ها افزایش خواهد داد. محدوده خط روند صعودی برای تحلیلگران محافظه کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

  در صورت ادامه افزایش قیمت ها، اولین و مهم ترین منطقه ای که می تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شود، محدوده ۱۳۰ دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امیدها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک گریز را وارد بازار می‌کند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی