شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • تکانه‌های صعودی طلا/ نگاه فلزات گرانبها به جلسه آتی فدرال رزرو و تولید واکسن کرونا

  اقتصادآنلایناکرم شعبانی؛ معاملات فلزات گرانبها روز گذشته در ایالات متحده در شرایطی به پایان رسید که طلای آتی اکتبر با افزایش 20 دلار و 50 سنتی در یک روز به قیمت 1960 دلار و نقره در بازار کومکس نیویورک با افزایش 0.563 دلاری به قیمت 27.425 دلار در هر اونس مورد معامله قرار گرفت.

  روز گذشته بازارهای سهامی جهان عموما روند صعودی داشتند، شاخص‌های اصلی ایالات متحده هم به تبعیت از دیگر بازارهای جهانی روز معاملاتی خود را صعودی به پایان رساند، پیشروی چنین روندی منجر به ایجاد خوش بینی در بین سرمایه گذاران و معامله‌گران در بازارهای مالی جهان شد. همچنین طی آخرین روزهای هفته گذشته خبر دو معامله بزرگ شرکتی هم منتشر شد: سافت بانک قصد فروش تراشه ساز ARM را به Nvidia برای مبلغی بیش از 40 میلیارد دلار دارد، همچنین شرکت دارویی گیلیاد Gilead Sciences قصد دارد شرکت Immunomedics را به مبلغ 21 میلیارد دلار خریداری کند. این در حالی است که همزمان شرکت آسترازنکا AstraZeneca اعلام کرد که آزمایش سه مرحله‌ای خود را بر روی واکسن کووید – 19 پس از تعلیق هفته گذشته از سر گرفته است. فایزر هم در همین راستا اعلام کرد که در صورت پیشروی درست و مطابق برنامه آزمایش‌های مرتبط، واکسن کرونا تا پیش از پایان سال توزیع خواهد شد.

  جلسات قریب الوقوع برخی بانک‌های مرکزی که قرار است هفته جاری برگزار شود مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است؛ بر این اساس بانک انگلیس و ژاپن و نیز بانک فدرال رزرو قرار است جلسات سیاست پولی برگزار کنند. جلسه FOMC بانک فدرال رزرو پس از تغییر جهت کاهش محدودیت‌های تورمی مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد. اما همچنان این سوال باقی می‌ماند که FOMC چگونه سیاست‌های جدید خود را عملی می‌کند؟

  در بازارهای خارجی مهم دیگر، قیمت نفت خام نیمکس کمی کاهشی بود و در حدود 37.15 دلار در هر بشکه معامله شد. همچنین بازده اوراق ده سال خزانه داری ایالات متحده در حدود 0.67 درصد معامله شد.

  نمودار حرکت 24 ساعته طلا

  (نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت طلا)

  از دیدگاه فنی، روند صعودی طلای اکتبر دارای مزیت فنی کلی در معاملات اخیر است. روند حرکت قیمتی اخیر، الگوی پیچشی صعودی ایجاد کرده که به احتمال زیاد به زودی افزایش قیمت بیشتری به دنبال خواهد داشت و احتمال رشد قیمت‌ها در آینده افزایش یافته است. هدف بعدی صعود قیمت طلا قرار گرفتن در بالاترین سطح قیمتی معاملات سپتامبر یعنی 1992.50 دلار است در عین حال هدف بعدی نزولی حفظ سطح پشتیبانی 1900 دلار در هر اونس است. بر اساس معاملات اخیر سطح مقاومت اول طلا در 1966.60 دلار و سطح مقاومت دوم 1972.40 دلار است، همچنین سطح پشتیبانی اول در سطح 1937 و سطح پشتیبانی دوم در 1925 دلار در هر اونس مشاهده شده است.

  نمودار روند حرکت 24 ساعته نقره

  (نمودار حرکت 24 ساعته قیمت نقره)

  روند حرکت صعودی معاملات آتی نقره از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. هدف بعدی صعودی معاملات نقره ایجاد سطح مقاومت فنی در بالاترین سطح معاملات سپتامبر یعنی 29.235 دلار و هدف بعدی نزولی معاملات حفظ سطح پشتیبانی 25 دلار در هر اونس است. نگاهی به معاملات اخیر بیانگر آن است که معاملات نقره در سطح مقاومت اول 27.755 دلار و سطح مقاومت دوم 28 دلار حرکت می‌کنند همچنین سطح پشتیبانی اول این معاملات 26.85 دلار و سطح پشتیبانی دوم در 26.50 دلار در هر اونس مشاهده شده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی