شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اقتصاد کلان
 • بدهی دولت به ۵۰۰هزار میلیارد تومان رسید

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، براساس آخرین آمارهای رسمی، بدهی دولت تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

  همچنین بدهی شرکت‌های دولتی به ۵۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. در مجموع بدهی دولت و شرکت‌های دولتی ۱۰۲۵ هزار میلیارد تومان می رسد.

  13990403000182_Test_NewPhotoFree

  طبق گزارش عملکرد معاونت خزانه داری کل کشور از بودجه، بدهی دولت در دوازده ماه سال ۱۳۹۷ به میزان ۴۴۲۱٫۸ هزار میلیارد ریال، بدهی شرکت های دولتی به میزان ۲۹۳۷٫۴ هزار میلیارد ریال بوده که در نهایت جمع کل بدهی‌های دولت در دوازده ماهه سال ۱۳۹۷ به رقم ۷۳۵۹٫۲ هزار میلیارد ریال رسیده است.

   با توجه به ناترازی و افزایش کسری بودجه در سال‌های اخیر به دلیل ناپایداری درامدهای نفتی و بالا رفتن هزینه‌های دولت، نسبت اوراق و استقراض از صندوق توسعه ملی به منابع بودجه عمومی در سال ۹۹ در صورت تایید اصلاحیه بودجه حداقل ۴۸ درصد است.

  نسبت بازپرداخت اوراق به مصارف نیز در قانون بودجه ۹۹ به ۷ درصد می‌رسد.

  مرکز پژوهش‌های مجلس در این باره پیشنهاد کرده که به مجاری ایجاد بدهی برای دولت و شرکت‌های دولتی در قوانین و مقررات (ایجاد بدهی به تامین اجتماعی، بانک‌ها، پیمانکاران و سایر تعهدات) توجه شود.

  در حال حاضر در بودجه سال ۹۹ بالغ بر ۹۶ هزار میلیارد تومان اوراق، ۷۱ هزار میلیارد تومان استقراض از صندوق توسعه ملی و حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان مجوز جدید انتشار اوراق جهت جبران کسری بودجه اخذ شده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی