شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار بازار ارز
 • صرافی‌های آزاد موفق به خرید ارز از بانک‌ها شدند؟

  تسنیم نوشت: درحالی بانک مرکزی در روزهای اخیر از مجاز شدن ارائه خدمات ارزی به صرافی‌های آزاد توسط بانک‌ها خبر داد که صرافی‌ها می‌گویند این دستور بانک مرکزی عملیاتی نشده و بانک‌ها هم اظهار بی اطلاعی می‌کنند.

  انک مرکزی در اطلاعیه ای که چهارم تیرماه منتشر کرده از مجاز شدن خرید منابع ارزی توسط صرافی های غیربانکی از طریق بانک های عامل خبر داده بود.

  اما با گذشت یک هفته از این اطلاعیه، صرافی‌ها نتوانسته اند نسبت به خرید ارز از بانک‌ها اقدام کنند و علت آنهم بی اطلاعی بانک‌ها از این سیاست جدید بانک مرکزی است.

  بانک مرکزی درحالی با ارائه خدمات ارزی توسط صرافی های غیربانکی موافقت کرده و صرافان نیز از این تصمیم استقبال کرده و آنرا در راستای کاهش نوسانات ارزی دانستند که این موضوع همچنان عمیلیاتی نشده و بانک ها از آن اظهار بی اطلاعی می کنند.

  پیش از موافقت بانک مرکزی با فعالیت ارزی صرافی های غیربانکی تنها صرافی های بانکی امکان فعالیت در این زمینه را داشتند؛ اما حال باوجود موافقت بانک مرکزی همچنان روند فعالیت به صورت قبل است و هنوز صرافی های عیربانکی نتوانستند از این خدمات بهره مند شوند.

  صرافی های غیربانکی می گویند: هنوز هیچ فعالیت عملیاتی در این زمینه صورت نگرفته است.ضمن اینکه بانک ها نیز از عدم دریافت بخشنامه در این خصوص می گویند.

  ۲۲۳۲۲۵قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی