شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار بازار ارز
 • ناتوانی صرافی‌های آزاد در خرید منابع ارزی از بانک‌ها / صرافی‌ها: یک دلار هم نگرفتیم؛ بانک‌ها: بخشنامه ابلاغ نشده

  درحالی بانک مرکزی در روزهای اخیر از مجاز شدن ارائه خدمات ارزی و فروش منابع ارزی به صرافی‌های آزاد توسط بانک‌ها خبر داد که صرافی‌ها می‌گویند این دستور بانک مرکزی عملیاتی نشده و بانک‌ها هم اظهار بی اطلاعی می‌کنند.

  به گزارش افکارنیوز،

  طی اطلاعیه ای که از سمت بانک مرکزی در چهارم ماه جاری منتشر شده بود، صرافی های غیربانکی مجاز به خرید  منابع ارزی از طریق بانک های عامل شدند.

  اخبار اقتصادی- اما با گذشت یک هفته از این اطلاعیه، صرافی‌ها نتوانسته اند نسبت به خرید ارز از بانک‌ها اقدام کنند و علت آن هم بی اطلاعی بانک‌ها از این سیاست جدید بانک مرکزی است.

  بانک مرکزی درحالی با ارائه خدمات ارزی توسط صرافی های غیربانکی موافقت کرده و صرافان نیز از این تصمیم استقبال کرده و آنرا در راستای کاهش نوسانات ارزی دانستند که این موضوع همچنان عمیلیاتی نشده و بانک ها از آن اظهار بی اطلاعی می کنند.

  پیش از موافقت بانک مرکزی با فعالیت ارزی صرافی های غیربانکی تنها صرافی های بانکی امکان فعالیت در این زمینه را داشتند؛ اما حال باوجود موافقت بانک مرکزی همچنان روند فعالیت به صورت قبل است و هنوز صرافی های عیربانکی نتوانستند از این خدمات بهره مند شوند.

  صرافی های غیربانکی می گویند: هنوز هیچ فعالیت عملیاتی در این زمینه صورت نگرفته است.ضمن اینکه بانک ها نیز از عدم دریافت بخشنامه در این خصوص می گویند.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی