شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • راز سکوت آمریکا در قبال تحرکات نظامی ترکیه در شمال عراق

  المعلومه بررسی کرد؛

  یک رسانه عراقی به دلایل سکوت آمریکا در قبال تحرکات نظامی ترکیه در شمال عراق پرداخته است.
  راز سکوت آمریکا در قبال تحرکات نظامی ترکیه در شمال عراق

  به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه المعلومه عراق در مطلبی با اشاره به اقدامات نظامی ترکیه در شمال عراق آورده است: ترکیه اردوغان با حمایت پیدا و پنهان آمریکا به ویژه پس از بهار عربی، جهان عرب را نابود کرد، هرچند که در نهایت اقدامات ترکیه باعث نابودی خود او می شود.

  این رسانه می نویسد: ترکیه به دنبال تحولات بهار عربی بر بخش هایی از سوریه و عراق به بهانه دفاع از امنیت ملی ترکیه مسلط شده است و در واقع بهانه دفاع از امنیت ملی ترکیه، پوششی برای اهداف پنهان آنکاراست.

  المعلومه در ادامه هدف پنهان عملیات ترکیه در شمال عراق را طمع ورزی این کشور به اراضی عراق دانسته و آورده است: نکته جالب اینکه این عملیات نظامی ترکیه با سکوت آمریکا و جامعه بین المللی روبرو شده است که سئوالات بسیاری را مطرح می کند که توافقات پشت پرده ای میان ترکیه و آمریکا وجود دارد و گرنه مفهوم این سکوت آمریکا چه می تواند باشد به ویژه که عراق با آمریکا توافقنامه راهبردی دارد و حداقل کار این است که آمریکا این حمله را محکوم کند. این سکوت نشان می دهد که آمریکا هم موافق است.

  این رسانه عراقی گزارش داد: مسئولان ترکیه و در راس آنها اردوغان در حالی افکار عمومی ترکیه در موضوعات جهان عرب فریب می دهد و از دشمنی با اسرائیل و یا اختلاف با آمریکا دم می زند که این موضع گیری با واقعیت روابط میان ترکیه و اسرائیل و آمریکا در تضاد است زیرا آنکارا با تل آویو روابط رسمی اقتصادی، تجاری و نظامی دارد و روابط قوی با آمریکا دارد.

  المعلومه در پایان درباره علل سکوت آمریکا در قبال اقدامات ترکیه در جهان عرب به ویژه عراق، هدف را وسوسه کردن اردوغان و فرو بردن او در جنگ و عملیات نظامی با هدف فرسوده کردن و وارد کردن زیان اقتصادی به اقتصاد ترکیه و به تبع آن تاثیر بر محبوبیت مردمی وی دانسته که در نهایت به ساقط کردن او منتهی خواهد شد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی