شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • طلا و ارز در آستانه نوسانات بیشتر است؟

  ماجرایی که این روزها شاهد هستیم، متفاوت است. اگر نوسانات سهام همچنان ادامه داشته باشد ما بی ثباتی بیشتر و طولانی تری را در ارز و طلا خواهیم دید؛ همانطور که در سال ۲۰۰۸ چنین روندی رخ داد.
  طلا و ارز در آستانه نوسانات بیشتر است؟

  به گزارش سایت طلا به نقل از فایننشال اکسپرس، نوسانات شاخص داوجونز (۴۸.۹ و در حال افزایش) کم کم در حال نزدیک شدن به اوج خود در سال ۲۰۰۸ (۵۱.۷) است. بی ثباتی ها در طول روز بسیار زیاد است به طوری که سود بازار از ترکیب سود و زیان آن حاصل می شود. یکی از نخستین درس های آموزشی بازار این است که وقتی نوسانات درونی دیوانه‌وار افزایش می یابد، بازار در استانه یک حرکت بزرگ است. 

  این وضعیت اکنون در بازار مشهود است:  بازار نمی داند چه باید بکند، یک روز با سرعت فراوان بالا می رود و روزی  دیگر راکد می ایستد. در اکثر مواقع، این وضعیت سیگنالی برای یک بازار بسیار نزولی است که اگر اتفاق بیفتد، کسی غافلگیر نمی شود. جالب اینجاست که نوسانات بازارهای جهانی ارز و طلا گرچه زیاد و در حال صعود بیشتر است هنوز تا سطح نزدیک به سال ۲۰۰۸ نیز نرسیده است.  در عوض این رقم در حال رسیدن به سطحی که در سال ۲۰۱۳ مشاهده شد، است. 

  نوسانات طلا در سال ۲۰۰۸ بیش از ۴۰٪ و در سال ۲۰۱۳ حدود ۲۸٪ بود. امروز سطح این نوسان ۲۲٪ است. نوسانات شاخص دلار نیز در سال ۲۰۰۸ بیش از ۱۶٪ و در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۰٪ بود. امروز حدود ۸.۵٪ است. به اعتقاد تعدادی از تحلیلگران،‌ کاهش بهای طلا و دلار رخ می دهد اما من تصور می کنم هر اتفاقی روی دهد، مسیر بی ثباتی، پیش رو قرار دارد. 

  حتی اگر روند صعودی ادامه داشته باشد اما طولانی و دور نخواهد بود. احتمال بروز موج دوم کووید ۱۹ گرچه احتمال صعودی شدن بازاراها را تا حد زیادی افزایش می دهد اما ارز و طلا و حتی سهام تا کنون رشد نسبی خود را تجربه کرده و امکان چندانی برای پرواز قیمت ندارند. 

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی