شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • چشم انداز طلا در سطح ۱۸۰۰دلاری/ بازده بالای طلا و تشویق سرمایه گذاران برای ورود به این بازار

  اقتصادآنلایناکرم شعبانی؛ روز گذشته قیمت لحظه‌ای طلا با افزیش 0.1 درصدی به 1772.53 دلار در هر اونس رسید، در شرایطی که همچنان بازار امید به دستیابی به سطح 1800 دلاری داشت که آخرین بار در سال 2011 قیمت طلا به این سطح رسیده است.  در معاملات روز گذشته قیمت آتی طلا تا حدود زیادی بدون تغییر باقی ماند و معاملات با قیمت 1781 دلار در هر اونس انجام گرفت.

  باب هابکورن استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures در این رابطه در گفت‌وگویی با رویترز عنوان کرد: افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در اکثر نقاط ایالات متحده موجب تاثیرگذاری بر بازارها و نیز حمایت از افزایش قیمت طلا شده است. این در حالی است که از هفته گذشته قیمت طلا به سطح حمایتی بازگشته اما در حال حاضر، معامله‌گران منتظرند تا عملکرد بازارهای سهام را ارزیاب کنند، چرا که در صورت سقوط بازارهای سهام قیمت طلا افزایش خواهد یافت.

  در چنین شرایطی قیمت شمش در بهترین دوره سه ماهه خود در طول چهار سال گذشته قرار گرفته است، چرا که افزایش موارد ابتلا به کووید – 19 به بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان به خصوص در کشورهای ایالات متحده، برزیل و هند منجر به هجوم سرمایه گذاران به سمت این فلز گرانبها شده است. در چنین شرایطی عموما سرمایه گذاران با خروج سرمایه‌های خود از بازارهای سهام به سمت بازار طلا روی می‌آورند.

  در سال جاری قیمت این فلز زرد با افزایش 17 درصدی در پی در نظر گرفتن برخی سیاست‌های آزادسازی به رهبری فدرال رزرو و به منظور بازیابی اقتصادی، مسیر خود را به سمت صعود بیشتر ادامه داده است. همچنین با شرایط پیش آمده اقبال سرمایه گذاران به صندوق‌های مبادله‌ای افزایش یافته که این روند منجر به افزایش دارایی هلدینگ‌های طلا در جهان شده است.

  روز دوشنبه تام پرایس استراتژیست گروه مکواری در یک یادداشت تحقیقاتی در رابطه با خوش بینی به این فلز گرانبها نوشت: پس زمینه کلان این فلز گرانبها به حمایت‌های قیمتی ادامه می‌دهد، افت نرخ واقعی، تصویب چرخه کاهش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی در سراسر جهان و البته در نهایت نگرانی از افزایش و ادامه شیوع ویروس کرونا از جمله مواردی است که به شدت بر بازار طلا تاثیرگذار بوده است.

  به گفته تحلیل‌گران بزرگترین پوشش برای این روند صعودی «ارجحیت پول به از بین رفتن انتظارات تورمی» خواهد بود. در همین حال، Citigroup در پیش بینی سه ماهه خود برای قیمت طلا سطح 1825 دلار را مطرح کرده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی