شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • چراغ سبز دیوان عالی به وزارت دادگستری آمریکا برای اجرای مجازات اعدام در واشنگتن دی‌سی

  دیوان عالی آمریکا به وزارت دادگستری این کشور اجازه داد از ماه آینده میلادی اجرای مجازات اعدام را در واشنگتن دی‌سی از سر بگیرد.
  چراغ سبز دیوان عالی به وزارت دادگستری آمریکا برای اجرای مجازات اعدام در واشنگتن دی‌سی

  به گزارش ایسنا، وزارت دادگستری آمریکا حدود یک سال پیش اعلام کرده بود که اجرای مجازات اعدام پس از گذشت ۱۶ سال دوباره در پایتخت از سر گرفته می‌شود. این موضوع انتقادات و اعتراضات زیادی را به همراه داشت. همچنین این وزارتخانه اعلام کرده بود که اجرای مجازات اعدام از ماه دسامبر با اجرای حکم ۵ نفر که در ماجرای قتل کودکان مقصر شناخته شده بودند، اجرایی می‌شود.

  به گزارش یورونیوز، اما تلاش‌های دولت ترامپ برای از سرگیری مجازات اعدام به یک چالش دیوان عالی آمریکا تبدیل شد. چهار زندانی که به اجرای حکم اعدام محکوم شدند، تلاش کردند با استفاده از پروتکل‌ها و مواد حقوقی خود را از مرگ نجات دهند. یک قاضی فدرال در واشنگتن حکم وزارت دادگستری را محکوم کرد و اعلام کرد پروتکل جدید با قانون مجازات اعدام فدرال مطابقت ندارد، قانونی که در سال ۱۹۹۴ صادر شده است.

  یک هیئت داوری متشکل از سه قاضی در دادگاه تجدید نظر در منطقه کلمبیا و دادگاه عالی حاضر به موافقت با برداشتن حکم صادره در سال گذشته نشدند، حکمی که به طور موقت، مانع از پایان بخشیدن به توقف غیررسمی اعدام می‌شد. اما در ماه آوریل، منطقه دی سی، حکم دادگاه را ملغی کرد.

  اوائل ماه جاری، ویلیام بار به اداره زندان‌ها دستور داد که تاریخ جدیدی برای اعدام چهار زندانی محکوم به اعدام تنظیم کند، سه زندانی که در پرونده مذکور پیش از آغاز دادگاه عالی در اواسط ژوئیه دخیل بودند.

  دادگاه عالی با رد درخواست تجدید نظر چهار زندانی، فضا را برای حکم در منطقه دی‌سی به نفع دولت ترامپ باز می‌کند.

  انتهای پیام



قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی