شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • اعلام آمادگی فلسطین برای احیای مذاکرات صلح خاورمیانه

  در نامه‌ای به کمیته چهارجانبه صلح مطرح شد

  تشکیلات خودگردان فلسطین در نامه‌ای به کمیته چهارجانبه صلح (روسیه، سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا) که طبق گزارش خبرگزاری فرانسه حاوی یک پیشنهاد مقابله‌ای با "طرح صلح" آمریکاست، بر آمادگی فلسطینی‌ها برای احیای مذاکرات صلح با اسرائیل تاکید کرد.
  اعلام آمادگی فلسطین برای احیای مذاکرات صلح خاورمیانه

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این نامه همچنین آمده است که تشکیلات خودگردان "آماده است تا کشور فلسطین را با تعداد محدودی سلاح و یک قدرت پلیس نیرومند برای برقراری نظم و قانون تشکیل دهد."

  در این نامه همچنین پیشنهاد "تغییرات مرزی کوچک" مطرح شده است که "براساس مرزهای ۴ ژوئن ۱۹۶۷ کاملا مورد توافق دوجانبه خواهد بود."

  در نامه تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین آمده است: هیچ طرفی به اندازه فلسطینی‌ها مایل به دستیابی به یک توافق صلح نیست و هیچکس به اندازه فلسطینی‌ها در غیاب صلح متضرر نمی‌شود.

  با این حال در نامه مذکور آمده است، در صورتی که اسرائیل با هدف توسعه اراضی خود در "هر بخشی از اراضی فلسطینی‌" اقدامی کند، این پیشنهاد مقابله‌ای پس گرفته می‌شود.

  در این نامه تاکید شده است: چنانچه اسرائیل الحاق هر بخشی از اراضی فلسطینی را اعلام کند، این امر لزوما به معنای ابطال تمام توافق‌های امضا شده است.

  چنانچه گفت‌وگوهای مستقیم میان اسرائیل و فلسطین از سر گرفته شود، رکود شش ساله مذاکرات پایان خواهد یافت. آمادگی برای گفت‌وگو بر سر "امتیازات ارضی کوچک" به شرط این است که طرح‌های اعلام شده از سوی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای توسعه اراضی و اعلام حاکمیت بر اراضی کرانه باختری اجرایی نشوند.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی