شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ماهاتیر محمد: هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت

  نخست‌وزیر سابق مالزی تأکید کرد این کشور با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف است و هرگز این رژیم را به رسمیت نخواهد شناخت.
  ماهاتیر محمد: هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت

  به گزارش ایسنا، ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر سابق مالزی در مصاحبه با المیادین گفت: مسئله فلسطین باید از طریق مذاکرات حل شود اما اقدامات اسرائیل نقض قوانین بین المللی است و سازمان ملل باید این پرونده را به دادگاه بین المللی ببرد تا مشخص شود اسرائیل برحق است یا اشتباه می‌کند.

  وی افزود: اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل یک اقدام غیرقانونی است که با قوانین بین المللی تناقض دارد. در هر مکانی هیچ کسی نمی‌تواند کنترل اراضی دیگران را در دست بگیرد و بعد ادعا کند که ملک اوست. اسرائیل از طریق سلطه بر اراضی فلسطین به وجود آمده است. به یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین گفتم که مبارزه طولانی خواهد بود و برای شما بهتر است به مبارزه نه تنها در سطح نظامی و مادی از طریق جنگ خیابانی بلکه از طریق راه‌های دیپلماتیک ادامه دهید. مالزی هرگز به عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل نمی‌پردازد. ما از آغاز اسرائیل را به رسمیت نشناختیم و بین ما و اسرائیل هیچ گونه روابط دیپلماتیکی وجود ندارد و همواره این روابط را محکوم کرده‌ایم اما متأسفانه برخی کشورها سیاست‌های متفاوتی دارند.

  ماهاتیر محمد درباره تبعیض نژادی علیه سیاه‌پوستان در آمریکا گفت: دموکراسی واقعی در آمریکا وجود ندارد بلکه این کشوری است که سیاست‌های ناعادلانه‌ای علیه سیاه‌پوستان دارد. باید از سیاه‌پوستان حمایت کنیم چراکه با این روش می‌توانیم نشان دهیم که آمریکا عادلانه با شهروندانش برخورد نمی‌کند.

  وی درباره کرونا گفت: ما با چین برای مقابله با این ویروس همکاری می‌کنیم و دقت و مهارت این کشور را می‌ستاییم چرا که این اقدام چین برخلاف کشورهایی مثل آمریکا و برزیل در مبارزه با کرونا نقش داشته است.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی