شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • کارکنان دولت آمریکا، طعمه جدیدی برای هکرها

  به تازگی مشخص شده است که هکرها از طریق فیشینگ کارکنان دولت آمریکا را مورد هدف قرار داده‌اند.
  کارکنان دولت آمریکا، طعمه جدیدی برای هکرها

  به گزارش مشرق، اکنون مدتی است که ویروس کرونا به جهان حمله کرده است و افراد زیادی درگیر آن هستند. بیشتر دولت‌ها در حال پیدا کردن روشی برای مقابله و ریشه‌کن کردن این بیماری هستند که به سرعت در حال پخش شدن است. این بیماری باعث بروز برخی مشکلات در اداره کشورها شده که این مسئله راه‌ها را برای بعضی سودجویان تا حدود باز کرده است.


  حمله هکرها به کارکنان دولتی

  به تازگی گزارشی در فضای مجازی منتشر شده است که از افزایش حملات فیشینگ هکرها به کارکنان دولتی آمریکا خبر می‌دهد. گفته می‌شود افزایش حملات فیشینگ، دورکاری کارکنان و خریدهای آنلاین است. بدین معنی که کارکنان دولتی آمریکا با استفاده زیاد از اینترنت برای انجام امور روزانه خود شانس هک شدن توسط سایت‌های فیشینگ را افزایش داده‌اند.


  روش حمله فیشینگ هکرها

  یکی از روش‌هایی که بسیار در حال حاضر از طریق آن کارکنان دولت آمریکا مورد حملات فیشینگ قرار می‌گیرند، ایمیل‌های دروغینی است که توسط مهاجمان طراحی شده و از طریق آن‌ها عملیات فیشینگ انجام می‌شود. در واقع این افراد حتی غذاهای خود را نیز به صورت اینترنتی سفارش می‌دهند و مهاجمان نیز دقیقا می‌دانند که باید چه کاری انجام دهند. زیرا ایمیل‌های تقلبی آن‌ها حاوی متنی است که ادعای تحویل فست فودهای رایگان را مطرح می‌کنند.


  کادر درمانی نیز مورد حمله قرار می‌گیرند

  البته تنها افرادی که کارکنان دولت آمریکا بودند هدف قرار داده نشده‌اند. بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده کارکنان مراکز درمانی و بهداشتی نیز مورد هدف حملات فیشینگ به روش یادشده قرار گرفته‌اند.


  هدف اصلی هکرها چیست؟

  اما هدف اصلی این هکرها چیست که این افراد را مورد هدف قرار داده‌اند. گفته می‌شود این افراد سودجو قصد دارند پس حین انجام این عملیات مخرب کلمات عبور و پسوردهای کارکنان دولت آمریکا و مراکز درمانی کشور مذکور را به دست بیاورند. اطلاعات مهاجمان هنوز در دسترس نیست، اما تلاش برای پیدا کردن این افراد ادامه دارد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی