شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • سند پیشنهادی انصارالله برای پایان جنگ یمن

  خبرگزاری «سبانت»- نزدیک به صنعاء- سند پیشنهادی و جزئیات طرح جامع جنبش انصارالله برای توقف همیشگی جنگ و پایان کامل محاصره یمن را منتشر کرد.

  به گزارش مشرق، خبرگزاری «سبأنت» وابسته به صنعاء جزئیات مربوط به سند پیشنهادی انصارالله به سازمان ملل را که در آن بر توقف همیشگی و نهایی جنگ و محاصره کامل یمن تاکید شده است، منتشر کرد.

  این سند چهارشنبه شب همزمان با اعلام آتش بس یکجانبه ائتلاف سعودی در یمن که بر اساس آن قرار است درگیری‌ها در این کشور از روز پنجشنبه به مدت دو هفته متوقف شود، منتشر شد.

  طبق این سند منتشر شده، انصارالله خواستار پایان همیشگی و نهایی جنگ و لغو کامل محاصره یمن و توقف تمامی عملیات نظامی ائتلاف سعودی شامل عملیات زمینی، دریایی و هوایی است.

  در این طرح پیشنهادی انصارالله به سازمان ملل آمده است: صنعاء خواستار پایان حضور نیروهای خارجی و هرگونه حضور نظامی عربستان سعودی در خاک یمن است.

  انصارالله در سند پیشنهادی خود آورده است: به محض اجرای آتش‌بس در یمن، ائتلاف سعودی باید به همه حملات و تجاوزات نظامی خود در محورهای درگیر پایان دهد.

  جنبش مقاومت یمن در این سند پیشنهادی همچنین بر بازگشایی همه فرودگاه‌های یمن و گذرگاه‌های دریایی و زمینی آن تاکید کرد.

  انصارالله از سازمان ملل خواسته که روند سیاسی و گفت‌وگوی یمنی-یمنی را به منظور تشکیل مرحله انتقالی دولت جدید در یمن ایجاد کند و طرف‌های ذی‌ربط را به پای میز مذاکره بیاورد و زمان و مکان آن را نیز تعیین کند.

  انصارلله در پایان خواستار پایبندی سازمان ملل برای ایجاد فضایی آزاد و مستقل جهت انجام مذاکرات طرف‌های ذی‌ربط شد و گفت: نتایج مذاکرات باید طبق قانون اساسی یمن به همه پرسی گذاشته شود.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی