شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • طلافروشی‌ها تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند/ قیمت‌های مجازی طلا و سکه واقعی نیست

  رئیس اتحادیه طلا:

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید بر تعطیلی واحد‌های این صنف تا ۲۰ فروردین گفت: هیچ طلا فروشی حق فعالیت تا بیستم ماه جاری را ندارد و در صورت مشاهده برخورد جدی صورت می‌گیرد.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو آیت محمد ولی در خصوص فعالیت واحد‌های طلافروشی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، طلافروشی‌ها نیز تا بیستم فروردین ماه تعطیل هستند و نباید فعالیتی داشته باشند.

  وی با بیان اینکه درباره ادامه فعالیت طلافروشی‌ها بعد از ۲۰ فروردین نیز باید منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم، افزود: هیچ واحد صنفی نباید در این مدت فعالیت خود را از سر بگیرد.

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد که اگر در بازرسی‌ها مشاهده شود که واحد صنفی به صورت خفا فعالیت خود را آغاز کرده و باز می‌باشد، به صورت جدی مورد برخورد اتحادیه قرار خواهد گرفت.

  محمد، ولی درباره قیمت‌های درج شده در شبکه‌های مجازی برای طلا و سکه اینطور توضیح داد که تا زمانی که بازار طلا و سکه تعطیل است و معامله‌ای به صورت واقعی در آن انجام نمی‌شود نمی‌توان درباره این واقعی بودن این قیمت‌ها اطمینان داشت.

  وی افزود: اکثر این قیمت‌ها براساس معاملات دلالی و کاغذی در شبکه‌های مجازی درج می‌شود درحالی که تا معاملات واقعی در بازار انجام نشود، قیمت واقعی مشخص نمی‌شود.

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن تأکید براینکه هیچ طلا و سکه‌ای به صورت فیزیکی در بازار معامله نمی‌شود، تصریح کرد: بنابراین قیمت‌هایی که در شبکه‌های مجازی برای خرید و فروش سکه و طلا اعلام می‌شود، واقعی نیست و غیر معقول است.


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی