شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۱۶

  تسنیم : قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۶ دلار و ۸۲ سنت معادل ۰.۴۲ درصد افزایش به ۱۶۲۰ دلار و ۸۱ سنت رسید.

  رویترز گزارش داد، در حالی که آمارهای ناامیدکننده از افزایش بیکاری در آمریکا ابعاد تاثیرات منفی ویروس کرونا را آشکارتر ساخته است قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود هرچند که رشد ارزش دلار مانع از افزایش بیشتر قیمت فلز زرد شد.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۶ دلار و ۸۲ سنت معادل ۰.۴۲ درصد افزایش به ۱۶۲۰ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم ۸ دلار معادل ۰.۴۹ درصد رشد داشت و به ۱۶۴۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

  ادوارد مویا تحلیلگر ارشد بازار زر شرکت اوآندا گفت: «با توجه به اینکه هنوز ابعاد تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا و قرنطینه های گسترده مشخص نشده بازار طلا همچنان خط مشی صبر و انتظار در پیش گرفته است.»

  در شرایطی که اقدامات سختکیرانه برای مهار ویروس کرونا موجب آسیب دیدن شرکت ها و کارخانجات شده و اقتصاد آمریکا را در رکودی عمیق فرو برده است، اقتصاد این کشور پس از ۱۱۳ ماه متوالی افزایش نرخ اشتغال در ماه مارس شاهد بیکار شدن ۷۰۱ هزار کارگر بود.

  شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی به دلیل افزایش ترس از رکود جهانی شاهد رشد هفتگی حدودا ۲ درصدی بود.

  مایکل ماتوکس تحلیلگر بازار طلا گفت:‌«از نظر فنی حتی زمانی که همه بازارها با موج فروش ارزان دارایی ها مواجه می شوند قیمت طلا معمولا کمترین افت را به خود می بیند. بنابراین از نظر تئوریک طلا در طی ۶ تا ۸ ماه آینده مهمترین دارایی برای سرمایه گذاران خواهد بود.»

  همزمان حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۷۱.۹۷ تن رسید. در بین سایر فلزات گرانبها نیز قیمت فلز پالادیوم با ۲.۱ درصد کاهش به ۲۱۶۶ دلار ، ۳۷ سنت رسید. نقره هم ۱.۴ درصد افت داشت و به ۱۴ دلار و ۳۳ سنت رسید. همچنین قیمت پلاتین با ۱.۵ درصد افت به ۷۱۶ دلار و ۲۳ سنت رسید.

  این مطلب برایم مفید است
  1 نفر این پست را پسندیده اند


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی