شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
فناوری
 • تعداد کاربران ماهیانه سرویس‌های موبایلی هواوی از مرز ۴۰۰ میلیون نفر عبور کرد

  هواوی در مراسم رونمایی نسل جدید پرچم‌داران سری پی ۴۰ اعلام کرد تعداد کاربران Huawei Mobile Services از مرز ۴۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه عبور کرده است. 

  ریچارد یو، مدیرعامل بخش کسب‌وکارهای مصرفی هواوی در رویداد رونمایی پرچم‌داران سری پی 40 آمارهای جدیدی درباره‌ی سرویس‌های نرم‌افزاری هواوی ارائه کرد. همان‌طور‌که می‌دانید، با آغاز تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، بسیاری از شرکت‌های آمریکایی نیز مجبور شدند از قوانین ثبت‌شده‌ی دولت آمریکا تبعیت کنند؛ ازاین‌رو، هواوی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شد که شاید بزرگ‌ترین مشکل قطع همکاری با گوگل برای استفاده از سرویس‌های موبایل گوگل (GMS) باشد. هواوی پس از این موضوع سرویسی جایگزین طراحی کرد که سرویس‌های موبایلی هواوی یا Huawei Mobile Services نام گرفت. این مجموعه‌ی نرم‌افزاری شامل سرویس‌هایی بود که به نوعی جایگزین سرویس‌های مختلف گوگل شدند. ازجمله‌ی این سرویس‌ها باید به AppGallery Store ،Huawei Video ،Huawei Music و Huawei Wallet اشاره کرد. 

  آمارهای ریچارد یو نشان‌دهنده‌ی این است که تعداد کاربران فعال ماهیانه‌ی این سرویس‌ها از مرز ۴۰۰ میلیون در بیش از ۱۷۰ کشور عبور کرده است. هواوی همچنین به آمار توسعه‌دهندگان فعال در این پلتفرم اشاره کرده است. این اطلاعات حاکی از آن است که در‌حال‌حاضر، بیش از ۱/۳ میلیون توسعه‌دهنده در پلتفرم هواوی اپلیکیشن و بازی و ابزارهای نرم‌افزاری برای گجت‌های هواوی توسعه می‌دهند که توسعه‌دهندگان چینی و بین‌المللی را شامل می‌شوند.

  مقاله‌ی مرتبط:

  • هواوی P40 ،P40 پرو و P40 پرو پلاس معرفی شدند

  هواوی در رویداد خود مواردی را نمایش داد که همکاری هواوی با رسانه‌هایی چون ساندی‌تایمز و تاک‌اسپورت و News UK را دربر داشت. این شرکت چینی به همکاری با استودیو‌هایی نظیر یونیورسال، سونی، پارامونت، بی‌بی‌سی و شمار دیگری از استودیوها و رسانه‌های شناخته‌شده نیز اشاره کرد و ریچارد یو از علاقه‌ی هواوی برای همکاری با همه‌ی توسعه‌دهندگان  خبر داد. 

  باید دید زیرساخت‌های نرم‌افزار هواوی می‌توانند جای خالی سرویس‌های نرم‌افزاری گوگل را پر کنند که خیل عظیمی از کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند؟ پاسخ این پرسش را باید در سال‌های آینده جست‌وجو کرد و دید کمبود اپلیکیشن و نرم‌افزار چقدر فروش و پشتیبانی از محصولات هواوی را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی