شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • قیمت طلا ۵۰ دلار سقوط کرد

  در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب ترس و وحشت سرمایه گذاران و هجوم برای نقد کردن سرمایه هایشان شده است، قیمت طلا شاهد افت شدید ۴.۶ درصدی بود.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب ترس و وحشت سرمایه گذاران و هجوم برای نقد کردن سرمایه هایشان شده است، قیمت طلا شاهد افت شدید ۴.۶ درصدی بود و پالادیوم هم در اوایل جلسه دیروز سقوط آزاد نزدیک به ۱۳ درصدی را تجربه کرد.

  مایکل ماتوسک، تحلیلگر بازار طلا در موسسه یو اس گلوبال اینوستورز گفت: «بسیاری از سرمایه گذاران و تجار شاهد کاهش شدید ارزش حساب حاشیه‌ای خود در سایر بازار‌ها هستند و برای تامین حداقل حساب حاشیه‌ای خود هر چه می‌توانند می‌فروشند. به همین دلیل شاهد افت شدید قیمت طلا بوده ایم.»

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۳.۶۱ درصد افت به ۱۵۸۵ دلار و ۶۹ سنت رسید و شدیدترین افت قیمت یک روزه از اواسط سال ۲۰۱۳ را تجربه کرد. قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۴.۶۱ درصد کاهش به ۱۵۶۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

  قیمت طلا در این هفته شاهد نوسانات شدیدی بود به نجوی که در اوایل هفته به بالاترین رقم در طی ۷ سال گذشت رسید، اما در نهایت هفته را با شدیدترین افت هفتگی از نوامبر ۲۰۱۶ تاکنون به پایان برد.

  گسترش سریع ویروس کرونا نگرانی از همه گیر شدن جهانی این ویروس را افزایش داده است. ۶ کشور از مشاهده اولین موارد ابتلا به‌ای بیماری خبر داده اند و سازمان بهداشت جهانی نسبت به گسترش آن در سطح جهان هشدار داده است.

  ترس از شیوع ویروس موجب ثبت بدترین عملکرد هفتگی از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ برای بورس‌های جهان شد و ارزش سهام در بورس‌های جهان تنها در طی یک هفته حدود ۶ تریلیون دلار کاهش یافت.


قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی