شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

  بعد از شیوع «کرونا ویروس» در حوزه خلیج فارس، هرکدام از کشورهای این منطقه به روش‌های متعدد در تلاش برای جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس هستند و برخی نیز در این زمینه از بازی‌های سیاسی یا ملاحظاتی که منجر به پنهان کاری در مورد مبتلایان می شود غافل نشدند.

  به گزارش الف هم‌زمان با انتشار اخبار مربوط به شیوع ویروس «کرونا» در چین که مرکز آن شهر «ووهان» این کشور بود٬ کشورهای جهان دچار اضطراب ناشی از ترس ورود این ویروس شدند. از همان روزهای نخستین انتشار کرونا٬ کشورها برخی کمتر و برخی بیشتر اقدام به اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با این ویروس کردند که البته به شکل قابل توجهی کارساز نبود و این ویروس توانست خود را به بیشتر کشورها در مناطق مختلف جهان برساند. درحال حاضر کشورهایی که ویروس کرونا وارد آنها شده٬ در تلاش‌اند تا دست کم با اتخاذ راه‌حل‌های پیشگیرانه٬ از انتشار بیشتر این ویروس جلوگیری کنند.

  دراین گزارش خبری سعی داریم به بررسی کرونا در کشورهای حوزه خلیج‌فارس و اقداماتی که کشورهای مذکور برای مقابله با آن اتخاذ کرده و نیز شیطنت‌هایی که برخی رژیم‌های عربی به منظور وارد کردن «کرونا» به بازی‌های سیاسی خود انجام می‌دهند٬ بپردازیم.

  عربستان

  طبق آخرین اخبار به دست آمده از شیوع ویروس کرونا در عربستان سعودی٬ وزیر بهداشت این کشور تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان را 244 نفر اعلام کرد که 64 نفر از آنها در استان جده هستند و 18 نفر از آنها تا کنون جان خود را از دست داده اند.

  به گزارش شبکه تلویزیونی اخبار الآن، توفیق الربیعه ضمن اعلام این مطلب از ثبت 13 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد که هفت تن از آنها در جده و چهار نفر در ریاض بوده است. در هر یک از شهرهای مدینه منوره و نجران نیز یک نفر به این ویروس مبتلا شده است.

  در همین راستا وزرای بهداشت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس یک نشست اضطراری به منظور بررسی راه‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشورها تشکیل دادند که عربستان با جلوگیری از حضور وزیر بهداشت قطر در این جلسه تلاش کرد تا با سوءاستفاده از استقرار دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس در ریاض٬ موضوع کرونا را سیاسی کند؛ آن هم در حالی که همه کشورهای دنیا فارغ از هر رنگ و نژاد و ملیتی برای مقابله با این ویروس بسیج شده‌اند.

  امارات

  شبکه تلویزیونی العالم در این رابطه به نقل از برخی منابع در امارات متحده عربی خبر دادند آمار موارد مرگ به علت ویروس کرونای جدید در این کشور به ۱۸ نفر رسیده است؛ این در حالی است که رسانه‌های خبری ابوظبی انتشار این اخبار را بایکوت کرده اند. 

  این منابع افزودند تاکنون حدود ۵۰ مورد آلودگی به این ویروس در امارات تشخیص داده شده است، در حالی که مقامات کشور توریسم پذیر امارات اخبار مبتلایان را پنهان می‌کنند و به پزشکان و رسانه‌ها اجازه انتشار آن‌ها را نمی‌دهند. آنها نگران تاثیرات گسترده اقتصادی انتشار این ویروس بر اقتصاد گردشگری خود هستند. این در حالی است که امارات عربی متحده در بین کشورهای خاورمیانه اولین کشوری بود که اعلام کرد یک خانواده پنج نفره چینی مقیم در این کشور  به ویروس کرونا مبتلا بودند که  درمان شده‌اند. 

  بحرین

  دیروز وزارت بهداشت بحرین از ثبت اولین مورد ابتلا به ویروس «کرونا» در این کشور خبر داد؛ به گفته این وزارتخانه  تست کرونای این شهروند بحرینی پس از بازگشت از ایران مثبت اعلام شده است. در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور سازمان هواپیمایی بحرین دیروز از تعلیق همه سفرهای رفت و برگشت از فرودگاه بین‌المللی دبی و شارجه به مدت ۴۸ ساعت خبر داد.

  بنا بر اعلام خبرگزاری رسمی بحرین٬ سازمان هواپیمایی این کشور تاکید کرد که در همکاری با طرف‌های مربوطه به منظور اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا٬ این اقدام را انجام داده است.

  کویت

  منابع کویتی امروز سه شنبه تعداد مبتلایان به این بیماری را 8 نفر اعلام کردند. دولت کویت به این منظور اقدام به اتخاذ اقداماتی برای جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس کرده است.

  در همین راستا خبرگزاری رسمی کویت گزارش داد که همه پروازهای رفت و برگشت این کشور به کره جنوبی و تایلند و ایتالیا به حالت تعلیق درآمده است. همچنین سازمان هواپیمایی کویت اعلام کرد که تمامی پروازها از مبداء عراق و بالعکس ممنوع است. دولت کویت همچنین روز دوشنبه گذرگاه مرزی «صفوان» با عراق را بست.

  سازمان هواپیمایی کویت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که ورود هرگونه شهروند خارجی از کشورهای کره جنوبی و تایلند و ایتالیا حتی اگر تابعیت کویت را هم داشته باشند به این کشور ممنوع است و شهروندان کویتی که از این کشورها وارد خواهند شد باید قرنطینه شوند.

   

  لبنان

  جمعه شب گذشته در تاریخ ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ (۲ اسفند) وزارت بهداشت لبنان از اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس خبر داد. طبق اطلاعات مربوطه این شهروند لبنانی یک زن ۴۵ ساله است که  پس از بازگشت از سفر زیارتی قم به کشورش به این ویروس مبتلا شده و البته دو مورد مشکوک به کرونا نیز در حالت قرنطینه قرار دارند.

  در همین راستا روزنامه المدن لبنان گزارش داد که بیمارستان دولتی «رفیق حریری» در بیروت با ۱۴۰ تخت که ۴ تخت آن برای جداسازی افراد مبتلا و ۱۳۶ تخت برای بیماران مشکوک در نظر گرفته شده٬ برای درمان و پیشگیری از انتشار این ویروس اختصاص یافته است.

  دراین میان باید اشاره کنیم که عرصه لبنان نیز از بازی سیاسی با کرونا بی‌نصیب نماند و برخی رسانه‌های وابسته به احزاب غرب‌‌گرا تلاش می‌کنند تا با سیاه‌نمایی٬ دولت لبنان در رسیدگی به وضعیت کرونا در کشور٬ متهم به کم‌کاری کنند.

  در همین راستا وزیر بهداشت لبنان طی صدور بیانیه‌ای در زمینه اطلاع‌رسانی دقیق درباره ویروس کرونا به شهروندان اظهار داشت که شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار اخبار غیر دقیق از شیوع ویروس کرونا در لبنان هستند و مردم باید اخبار مربوطه را از خبرگزاری‌های رسمی پیگیری کرده و به شایعات توجه نکنند.

  فلسطین اشغالی

  به گزارش روزنامه «جروزالم پست» تا این لحظه ابتلای ۳ صهیونیست به کرونا ویروس تایید شده که این سه نفر در کشتی ژاپنی « دیاموند پرینسس» بودند. البته پیش از این مسئولان کشتی مذکور از موارد ابتلا به کرونا در این کشتی خبرداده بودند. گزارش‌های مربوطه حاکی از آن است که ۱۱ صهیونیست در این کشتی حضور داشته‌اند.

  در پایان شایان ذکر است که هم‌زمان با شیوع کرونا ویروس در مناطق مختلف جهان همواره شایعات متعددی پیرامون این موضوع در کشورهای مختلف در جریان است که مردم باید با هوشیاری و البته پیگیری اخبار مربوطه از منابع خبری موثق٬ به طرز مناسبی با این ویروس برخورد کنند.

   قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی