شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • تغییرات قیمتی سکه و طلا طی یک ماهه

   معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به تغییرات قیمتی سکه و طلا طی یک ماهه پرداخته و نوشته است: در حالی که میانگین قیمت فروش هر قطعه ربع سکه بهار آزادی در یک ماهه منتهی به ۲۸ دی‌ماه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بوده، این قیمت برای یک ماهه منتهی به ۲۷ بهمن به یک میلیون و ۶۳۰هزار تومان رسیده که رشدی ۱۲.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

  همچنین طی مدت مورد گزارش ر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید از ۴ میلیون و ۸۴۰هزار تومان به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید که ۷.۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. میانگین قیمت نیم سکه بهار آزادی نیز طی این مدت ۱۰.۶ درصد رشد داشته است. براین اساس هر قطعه نیم بهار آزادی از دو میلیون و ۴۴۰ هزار تومان به دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

  این در حالی است که هر گرم طلای ۱۸ عیار از ۴۹۲هزار و ۴۰۰ تومان به ۵۳۳هزار و ۳۰۰ تومان افزایش یافته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز طی این مدت ۸.۳ درصد افزایش قیمت را ثبت کرده است.

  براساس آمارهای ارائه شده میانگین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز از یک‌هزار و ۵۵۷ دلار و ۴۷ سنت در یک ماهه منتهی به ۲۸ دی‌ماه به یک‌هزار و ۵۸۴دلار و ۱۱ سنت در یک ماهه منتهی به ۲۷ بهمن‌ماه رسیده است. طی این مدت اونس جهانی ۲۶ دلار و ۶۴ سنت (۱.۷ درصد) افزایش قیمت داشته است.

  کارشناسان بر این باور هستند که شیوع گسترده ویروس کرونا و نااطمینانی از توقف روند آن در چین و سایر کشورها، جنگ تجاری آمریکا با چین و اتحادیه اروپا، کاهش رشد اقتصادی چین و ... از جمله دلایل رشد قیمت طلا طی ماه‌های گذشته بوده است.

  ا

   ایبِناقیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی