شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • کرونا تاثیری بر قیمت طلا ندارد/ هر ۱۵ دقیقه، قیمت تغییر می‌کند/ کسی جرات ورود سوداگرانه به بازار را ندارد

  کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا:

  رئیس کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف اظهار داشت: باید به این نکته توجه کرد از آنجایی که این بازار با ریسک بالایی مواجه است کسی جرات ورود سوداگرانه به طلا و سکه را ندارد.

  محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به دلایل افزایش قیمت سکه و طلا در بازار اظهار داشت: تغییر قیمت سکه و طلا ناشی از دو عامل نوسان نرخ اونس جهانی طلا و نوسان نرخ ارز است.

  وی افزود: از آنجایی که هر اونس طلا نسبت به هفته گذشته 60 دلار افزایش یافته و همچنین نرخ دلار در بازار به دلیل قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF بالا رفته است، شاهد افزایش قیمت طلا و سکه هستیم.

  رییس کمیسیون طلا و جواهر با بیان اینکه از روز جمعه که ایران در لیست سیاه FATF قرار گرفت هر 15 دقیقه یک بار تغییر در قیمت طلا و سکه داشتیم و در لحظاتی قیمت‌ها بالا می‌رفت و در ساعاتی پایین می‌آمد گفت: با توجه به این شرایط امکان پیش بینی قیمت طلا و جواهر را نداریم و فروش‌ها با قیمت‌های لحظه‌ای انجام می‌شود.

  وی تاکید کرد:‌ البته تقاضایی هم در بازار ایجاد نشده است و شرایط عادی خرید و فروش ادامه دارد. باید به این نکته توجه کرد از آنجایی که این بازار با ریسک بالایی مواجه است کسی جرات ورود سوداگرانه به طلا و سکه را ندارد.

  کشتی‌آرای درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا در ایران بر روی تقاضا و کاهش قیمت‌ها گفت: کرونا نمی‌تواند در قیمت طلا تاثیری بگذارد چرا که فقط دو عامل ارز و اونس بر روی قیمت طلا و سکه تاثیر گذارند هر چند که کاهش تقاضا سطح داد و ستد را کاهش می‌دهد.

  وی درباره قیمت سکه و طلا در ساعت 12:30 امروز یکشنبه 4 اسفندماه اظهار داشت: در این لحظه که نرخ هر اونس جهانی 1644 دلار و نرخ دلار 15 هزار و 570 تومان است، هر سکه طرح قدیم 5 میلیون و 980 هزار تومان به فروش می‌رسد.

  کشتی‌آرای ادامه داد: در این لحظه قیمت هر سکه طرح جدید 6 میلیون تومان و هر نیم سکه 3 میلیون و 70 هزار تومان است همچنین هر ربع سکه یک میلیون و 880 هزار تومان به فروش می‌رود. قیمت یک مثقال طلا هم 2 میلیون و 659 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 613 هزار و 800 تومان است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی