شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • گفتگوی تلفنی پوتین و اردوغان پیرامون اوضاع ادلب

  کاخ کرملین اعلام کرد که روسای جمهور روسیه و ترکیه در تماسی تلفنی پیرامون اوضاع ادلب سوریه رایزنی کردند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، کاخ کرملین از گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ای وی پیرامون اوضاع ادلب سوریه خبر داد.

  بر اساس این گزارش، پوتین در این گفتگوی تلفنی از اقدامات گروه‌های تروریستی در ادلب ابراز نگرانی کرده و بر ضرورت احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

  اردوغان هم با بیان اینکه اجرای کامل توافق سوچی باعث توقف درگیری‌ها در ادلب سوریه می‌شود خواستار کنترل تحرکات نیروهای سوریه در ادلب شد.

  «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه اعلام کرده بود که قرار است با «ولادیمر پوتین»، همتای روسی خود درباره تحولات ادلب تلفنی گفتگو کند.

  اردوغان گفته بود که در این تماس تلفنی درباره تحولات در ادلب با پوتین صحبت خواهد کرد و نتیجه این گفتگو، موقعیت ما را مشخص خواهد کرد.

  رجب طیب اردوغان در عین حال تاکید کرد که ترکیه نیروهایش را در میان تحولات ادلب از این منطقه خارج نخواهد کرد و عقب نشینی نمی‌کند.

  رئیس جمهوری ترکیه همچنین اعلام کرد که صدر اعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه پیشنهاد برگزاری یک نشست چهارجانبه با حضور روسیه در ارتباط با تحولات ادلب سوریه را مطرح کرده‌اند، اما هنوز مسکو پاسخی نداده است.

  این اظهارات اردوغان همزمان با ادامه عملیات ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی در استان ادلب اعلام شده است.

  ارتش سوریه در ادامه عملیات خود که از ۲۴ ماه گذشته میلادی شروع شده است تاکنون بر مناطق زیادی از استان ادلب مسلط شده است.قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی