شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • مسئولان وزارت صمت در مقابله با کرونا هوشیار عمل کنند

  یک کارشناس اقتصادی:

  مهدی تقوی کارشناس اقتصاد  در خصوص تاثیر بیماری کرونا بر اقتصاد جهان در چند هفته‌ی گذشته، اظهار کرد: بحران ویروس کرونا با اختلال و تلاطمی که در فرآیند اقتصاد چین و بازرگانی آن ایجاد می‌کند به شکل امواجی روی اقتصاد جهان تاثیر گذاشته است.

  این کارشناس اقتصادی افزود: با توجه به اینکه ما بیشترین صادرات نفتی خود را بالغ بر ۳۶۰ هزار بشکه در روز به چین داشته ایم ولی طی شرایط بحرانی که در چین به وجود آمده است روند صادرات نفت ما به این کشور کاهش یافته است.

  او بیان کرد: با توجه به اینکه تا به امروز بیشترین واردات پوشاک از کشور چین بوده است و همین عاملی بر ورشکستگی تولیدکنندگان داخلی شده بود. در حال حاضر با توجه به شرایط پیشامده در کشور چین که امکان واردات کاهش یافته است تولید کنندگان داخلی میتوانند از این شرایط در شب عید با توجه به افزایش تقاضا برای خرید پوشاک به نفع خود استفاده کنند.

  مهدی تقوی تصریح کرد: از آنجایی که بیشترین گردشگران مناطق توریستی ایران را مردم چین تشکیل می دادند همین سبب افزایش درآمد ارز‌ی در داخل کشور شده بود.

  این کارشناس در پایان به مسئولان وزارت صمت که مسئول واردات اقلام از کشورهای مختلف هستند نیز هشدار داد و گفت: مسئولان وزارت صمت باید در اسرع وقت بهترین و بیشترین تمهیدات را در نظر بگیرند تا از گسترش بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

  باشگاه خبرنگاران جوانقیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی