شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اقتصاد کلان
 • رشد اقتصادی غافلگیرکننده هلند

  در شرایطی که بسیاری از کارشناسان انتظار رسیدن نرخ رشد اقتصادی هلند به نزدیکی صفر درصد را داشتند، اقتصاد هلند در سه ماهه پایانی سال ۰.۴ درصد رشد کرد.

  به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، رشد اقتصادی هلند در سه ماهه پایانی سال ۰.۴ درصد اندازه گیری شد که اگرچه این نرخ در مقایسه با سه ماهه سوم سال تغییری نکرده اما این رشد ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ رشد پیش‌بینی‌شده قبلی توسط کارشناسان بوده است.

  در بین بخش های مختلف، سرمایه گذاری ثابت با رشد ۱.۲ درصدی بیشترین نقش را در تقویت رشد اقتصادی هلند داشته است و پس از آن نیز مخارج مصرفی با ۰.۷ درصد و مخارج دولتی با ۰.۵ درصد قرار دارند. هم‌چنین با بهبود تقاضا برای واردات محصولات هلندی در سطح جهان، بخش تجارت نیز ۰.۲ درصد به تقویت رشد کمک کرده است.

  از سوی دیگر نرخ تورم در اسپانیا نیز اندکی افزایش یافته و با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۱ درصد در دوازده ماه منتهی منتهی به ژانویه رسیده است. این نرخ تورم که بالاترین تورم ثبت شده از آوریل سال گذشته تاکنون محسوب می‌شود بیش از همه تحت تاثیر افزایش چهار درصدی تورم در بخش حمل و نقل قرار گرفته است و پس از این بخش، تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی با دو درصد و رستوران و هتلداری با ۱.۹ درصد قرار دارند.

  بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم اسپانیا منفی یک درصد اندازه گیری شده که ۰.۹ درصد کمتر از تورم ماهانه ثبت شده در این کشور در ماه دسامبر بوده است.

  متوسط نرخ تورم اسپانیا در بازه زمانی ۱۹۵۵ تا ۲۰۱۹ برابر با ۶.۶۴ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۲۸.۴۳ درصد اوت ۱۹۹۷ و کمترین تورم ثبت شده مربوط به ژوئیه ۲۰۰۹ با منفی ۱.۳۷ درصد بوده است.

  انتهای پیامقیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی