شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • عبدالله عبدالله خواستار حفظ بی طرفی سفارت‌خانه‌ها در افغانستان شد

  در ارتباط با نتایج انتخابات؛

  رئیس اجرایی دولت فعلی افغانستان از نهادها و سفارت‌خانه‌های خارجی خواست تا بی طرفی خود را در ارتباط با نتایج اعلام شده ریاست جمهوری این کشور حفظ کنند.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آوا، «عبدالله عبدالله» نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با انتشار نامه‌ای از همه سفارت‌خانه ها و نهادهای خارجی مستقر در افغانستان خواسته است تا از نتیجه اعلام شده در باره انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور حمایت نکنند.

  رئیس تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» در نامه خود، از سفارت‌خانه‌ها و سازمان‌های خارجی در کابل خواسته است تا نسبت به نتایج نهایی اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، «بی‌طرفی کامل» خود را حفظ کنند.

  عبدالله عبدالله در این نامه نوشته است: «احترامانه توقع می‌رود تا سفارت‌های کشورهای دوست و مؤسسات بین‌المللی مقیم کابل روی اعلان غیرقانونی متکی بر تقلب کمیسیون انتخابات ترتیب اثر نداده و بی‌طرفی کامل خود را در خصوص این موضوع حساس ملی و سرنوشت‌ساز برای مردم افغانستان حفظ نمایند.»

  نامه «عبدالله عبدالله» چند روز پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفته که در آن رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، محمد اشرف غنی را با کسب ۵۰/۶۴ درصد از آرا برنده انتخابات اعلام کرد.

  همچنین بر اساس اعلام این کمیسیون، عبدالله عبدالله با کسب ۷۲۸۴۱ رأی، ۳۹.۵۲ آرا را به خود اختصاص داده است.

  «عبدالله عبدالله»، رئیس تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» و رقیب محمد اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در نخستین سخنرانی پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات این کشور، تصمیم‌های کمیسیون‌های انتخاباتی را غیر قانونی عنوان کرده بود.

  به گفته «عبدالله عبدالله» نتیجه اعلام شده انتخابات از سوی کمیسیون مستقل، «دزدی انتخابات و کودتا بر مردم سالاری» است و این نتیجه «از اساس غیرقانونی» است.

  عبدالله عبدالله همچنین تصمیم کمیسیون را «غیرقانونی» خوانده و از تشکیل «حکومت فراگیر» خبر داده بود.قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی