شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • کشتی آرای: حباب سکه در ایران منفی شد

  کارشناس بازار سکه و طلا در گفتگو با پارسینه:

  محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: قیمت سکه در بازار داخلی با حباب منفی به ارزش ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان روبرو است و بهای سکه در ایران پایین‌تر از ارزش آن در بازار‌های جهانی است.

  محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا درباره وضعیت امروز بازار سکه و طلای کشور گفت: قیمت جهانی طلا رکورد هفت‌ساله خود را زد و به یک هزار و ۶۰۹ دلار در هر اونس رسید. بهای جهانی طلا نسبت به‌روز گذشته ۲۵ دلار افزایش یافت. از دلایل افزایش قیمت جهانی طلا تقاضای خرید طلا در بازار‌های جهانی خصوصاً از سوی کشور چین بوده است. در بازار داخلی هم افزایش نرخ ارز باعث شد تا بهای سکه و طلا با افزایش چشمگیری مواجه شود. هر اونس نقره هم در بازار امروز ۱۸ دلار و ۴۵ سنت است.

  کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز چهارشنبه سکه طرح قدیم باقیمت پنج میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، سکه طرح جدید با پنج میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و نیم‌سکه بهار آزادی هم باقیمت ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان دادوستد شد. ربع‌سکه هم در بازار امروز باقیمت یک‌میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی هم باقیمت ۹۵۰ هزار تومان خریدوفروش شد.

  کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای ۱۷ عیار آب‌شده که مبنای قیمت‌گذاری در بازار است باقیمت ۲ میلیون و ۳۸۳ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با ۲ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم باقیمت ۵۵۰ هزار تومان خریدوفروش شد.

  او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار باقیمت ۶۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۶۴۱ هزار و ۸۰۰ تومان و یک گرم طلای ۲۲ عیار باقیمت ۶۷۲ هزار و ۴۰۰ تومان خریدوفروش شد.

  این فعال بازار سکه و طلا در پایان گفت: در بازار امروز نرخ هر دلار آمریکا ۱۴ هزار و ۴۷۰ تومان است. قیمت سکه در بازار داخلی با حباب منفی به ارزش ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان روبرو است و بهای سکه در ایران پایین‌تر از ارزش آن در بازار‌های جهانی است.

  کد ویدیو


قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی