تولید
 • «داروهای وارداتی» چند برابر «داروهای تولید داخل» ارزبری دارند؟

  محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر کمبود جدی در زمینه داروی مورد نیاز مردم وجود ندارد، اظهار داشت: با صف طولانی از شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی مواجه هستیم که به دنبال رونمایی از محصولات جدید هستند.

  وی درباره آخرین وضعیت تولید انسولین در کشور توضیح داد: امیدواریم بتوانیم پِن انسولین را ظرف یکی دو ماه آینده در کشور تولید کنیم.

  رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به ارزبری زیاد داروهای وارداتی گفت: در زمینه داروی انسلوین شاهد بالاترین میزان ارزبری هستیم و به طورکلی می‌توان گفت که یک قلم داروی وارداتی 10.7 برابر داروی تولید داخل ارزبری دارد و اگر توان تولید ما پس از انقلاب تقویت نشده بود، باید تمام درآمد نفتی را صرف تأمین دارو می‌کردیم.

  شانه‌ساز با اشاره به ایجاد کانال مالی سوئیس برای تأمین داروی بیماران ایرانی گفت: ما چند سال قبل مبلغی را به سوئیس فرستادیم، اما مانع‌تراشی آمریکا باعث شد تا شرکت مورد نظر نتواند پول را دریافت کند، اما طی روزهای گذشته اجازه داده که مبلغی از این پول برداشته شود و چند قلم دارو به دست بیماران ما برسد و آنها با پروپاگاندای رسانه‌ای اعلام کردند که تحریم دارو برداشته شده است.

  وی در پایان گفت: همین امر چهره واقعی کشور آمریکا را نمایان کرد، به دلیل اینکه آنها بارها اعلام کرده بودند دارو و غذا تحریم نیست اما آنها از هر ابزاری برای ضربه زدن به بیماران استفاده می‌کنند.

  فارسقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی