شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ادعاها درباره منشا ویروس کرونا

  دانشمندان با توجه به نتایج مطالعات انجام شده بر این باورند که هیچ مدرکی دال بر اینکه ویروس COVID-۱۹ موسوم به کرونا در یک آزمایشگاه دست کاری شده، وجود ندارد.

  به گزارش افکارنیوز،

  دانشمندان با توجه به نتایج مطالعات انجام شده بر این باورند که هیچ مدرکی دال بر اینکه ویروس COVID-۱۹ موسوم به کرونا در یک آزمایشگاه دست کاری شده، وجود ندارد.

  اخبار بین الملل - پس از آنکه ویروس کرونا از شهر ووهان در چین شیوع پیدا کرد ادعاها و نظریه‌ های مختلفی از چگونگی و نحوه شیوع آن در شبکه‌ های اجتماعی به سرعت دست به دست شد.

  به گزارش دیلی میل، یکی از این ادعاها که در شبکه‌ های اجتماعی بسیار سر و صدا کرد آن بود که ویروس کرونا به عنوان یک «سلاح بیولوژیکی» ساخته شده که به طور تصادفی از یک آزمایشگاه شیوع پیدا کرده است.

  ادعای مطرح شده با لو رفتن این خبر که دولت چین یک آزمایشگاه مخفیانه و اسرارآمیز را در اختیار دارد که برای انجام آزمایشات بر روی ویروس‌ها از آن استفاده می‌کند، جدی‌تر شد.

  اما این در حالی است که دانشمندانی که بر روی ساختار این ویروس مهلک به طور مفصل مطالعات گسترده‌ای انجام دادند می‌گویند که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ویروس کرونا توسط انسان یا دستگاه دستکاری و ژن‌های آن تغییر داده شده است.

  «تریور بدفورد» که در مرکز تحقیقات سرطان Fred Hutchinson در سیاتل، واشنگتن فعالیت می‌کند در مصاحبه با فایننشال تایمز می‎گوید «به نظر می‌رسد جهش‌ها در این ویروس تکامل طبیعی است و هیچ گونه تغییرات عجیب و یا غیر منتظره‌ای در آن رخ نداده باشد.»

  ویروس کرونا که با نام «سارس ۲» معروف شد تا کنون بیش از هزاران نفر قربانی گرفته است.

  «بدفورد» در جلسه انجمن علوم آمریکا گفت که شواهدی در اختیار داریم که جهش‌های رخ داده در ویروس کرونا کاملاً با تکامل طبیعی سازگار است.

  وی با اشاره به اینکه ویروس‌ها با گذشت زمان در پی تماس بیشتر با چیزهایی که می‌توانند آن‌ها را از بین ببرند به طور طبیعی جهش می‌یابند افزود که ویروس‌ها برای بقا داشتن خود را با محیط سازگار کرده و تغییر می‌یابند که این امر می‌تواند درمان یا متوقف کردن آنها را دشوارتر سازد.

  وی در ادامه می‌گوید جهش‌های دیده شده در ویروس کرونا که از سوی دانشمندان در سراسر دنیا مورد بررسی قرار گرفته به نظر نمی‌رسد که امری غیر طبیعی باشد.

  در یک مقاله علمی که از سوی محققان در هند منتشر شده آمده است که ویروس کرونا به طرز مشکوکی به ویروس ایدز شباهت دارد.

  علاوه بر آن ادعاهای دیگری وجود دارد دال بر اینکه «ویروس سارس» از آزمایشگاه‌های زیست شناسی در پکن شیوع پیدا کرده وادعاهای دیگر که یک آزمایشگاه در شهر ووهان چین می‌تواند مبنع شیوع این ویروس باشد را قوی‌تر می‌کند.

  همچنین نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که ویروس کرونا ۹۶ درصد با ویروس کشف شده در خفاش‌ها یکسان است.

   قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی