شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار بازار ارز
 • صعود قیمت گندم در بازارهای جهانی

  امروز در بازار‌های جهانی قیمت هر بوشل گندم ۱۰ دلار افزایش داشت، قیمت ذرت و دانه‌ها روغنی هم افزایش قابل ملاحظه‌ای داشتند.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، امروز در بازارهای جهانی قیمت انواع ذرت، گندم، دانه‌های روغنی افزایش داشت به طوری که هر بوشل گندم 10 دلار افزایش یافت و به قیمت 551 دلار به فروش رفت.

  قیمت ذرت هم رشد 2.75 دلاری داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت 384 دلار و 75 سنت به فروش رفت، قیمت دانه روغنی سویا هم رشد 3 دلاری را تجربه کرد.

   ایران در دانه‌های روغنی و ذرت واردکننده عمده است و به ترتیب 90 درصد و 70 درصد نیاز کشور از محل واردات تأمین می‌شود. هر گونه نوسان در بازارهای جهانی روی قیمت واقعی تأثیر می‌گذارد.

  تلاش دولت این است که با تخصیص ارز 4200 تومانی از نوسانات داخل جلوگیری کند اما در حقیقت هر گونه بالا رفتن قیمت در اقتصاد داخلی تأثیرگذار خواهد بود.

  بر اساس این گزارش، گیاه روغنی کانولا هم رشد 1.4 دلاری را تجربه کرد. در گروه محصولات نرم کشاورزی شکر به عنوان محصول استراتژیک رشد 11 سنتی را تجربه کرد و قیمت پنبه هم افزایش 1.19 دلاری داشت.

  گفتنی است، ارز وارداتی شکر اخیراً از 4200 تومان به ارز نیمایی تبدیل شده است. اختصاص ارز نیمایی و بالا رفتن قیمت جهانی هر دو می‌تواند روی قیمت داخلی تأثیرگذار باشد اما مسؤولان داخل تأکید می‌کنند که قطع ارز 4200 تومانی قیمت داخل را افزایش نخواهد داد.

  امروز در بازارهای جهانی قیمت دام زنده و دام پرواری به ترتیب 1.8 دلار و 2.2 دلار افزایش داشتند. ایران با اینکه سالانه 850 هزار تن گوشت تولید می‌کند اما برای تأمین نیاز داخل وابسته به 150 هزار تن واردات است.

  هر بوشل گندم معادل 56 پوند است.


قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی