شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • ویروس کرونا مانع از افت بیشتر قیمت طلا شد

  به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۴ ماه اخیر قرار دارد، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود. در عین حال نگرانی‌ها از تأثیرات اقتصادی ویروس کرونا که بر بازار‌های بورس آسیا سایه افکنده مانع از افت بیشتری قیمت طلا شد.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۸۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی پس از افزایش به رقم ۹۹.۱۷ در جلسه قبل که بالاترین رقم از ۸ اکتبر تاکنون بود، امروز به ۹۹.۱۴ رسید. افزایش ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریداران و سرمایه‌گذارانی می‌شود که از سایر ارز‌ها برای خرید فلز زرد استفاده می‌کنند.

  تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان هوبی چین روز دوشنبه باز هم افزایش یافته و تعداد تلفات ابتلا به این بیماری به بیش از ۱۷۰۰ تن رسیده است. مقامات چینی محدودیت‌های سختگیرانه جدیدی را در زمینه رفت و آمد به اجرا گذاشته اند تا جلوی شیوع بیشتر بیماری را بگیرند.

   

  در حالی که سرمایه‌گذاران در حال ارزیابی لطمه وارد شده بر اقتصاد جهانی از ناحیه ویروس کرونا هستند، ارزش سهام در بازار‌های آسیایی از بالاترین رقم‌های ۳ هفته گذشته فاصله گرفته و کاهش یافته است.

  همزمان سنگاپور پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی‌اش در سال ۲۰۲۰ را به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش داده است. همچنین بورس فلزات لندن نشست سالانه خود در هنگ کنگ را به دلیل نگرانی از ویروس کرونا لغو کرده است.

   باشگاه خبرنگاران جوانقیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی