iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار نفت و انرژی
  • شرط آمریکا برای تمدید معافیت عراق از واردات انرژی ایران

    ایسنا : آمریکا یک معافیت ۴۵ روزه صادر کرد که به عراق اجازه می‌دهد با وجود تحریم‌های واشنگتن علیه بخش انرژی ایران، به خرید گاز و برق از همسایه خود ادامه دهد.سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا یک معافیت ۴۵ روزه صادر کرده که به عراق اجازه می‌دهد پول واردات برق از ایران را بپردازد.

    تحلیلگران پیش‎‌بینی کرده بودند آمریکا ممکن است در واکنش به رای پارلمان عراق برای خروج نیروهای آمریکایی که در واکنش به اقدام تروریستی هوایی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی صورت گرفت، معافیت عراق برای واردات برق و گاز از ایران را تمدید نکند و اجازه دهد این معافیت در هفته جاری منقضی شود. این رای باعث شده بود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا عراق را به تحریم تهدید کند.این ششمین دور معافیتی است که آمریکا از زمان وضع تحریم علیه صنعت انرژی ایران در نوامبر سال ۲۰۱۸، برای عراق صادر کرده است. پس از نخستین دور معافیت که ۴۵ روزه بود، وزارت‌خارجه آمریکا دو معافیت ۹۰ روزه و دو معافیت ۱۲۰ روزه در ژوئن و اکتبر سال گذشته صادر کرده بود. پیش از این آمریکا از عراق خواسته بود نشان دهد که وابستگی به واردات گاز و برق ایران برای تامین برق موردنیاز خود را کاهش می‌دهد و با شرکت‌های آمریکایی قرارداد ببندد.این بار هم وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد این معافیت که شرایط دشواری را تعیین کرده است، تضمین می‌کند که عراق قادر خواهد بود نیازهای انرژی کوتاه‌مدت خود را تامین کند و برای کاهش وابستگی به واردات انرژی ایران گام برمی‌دارد.

    این مطلب برایم مفید است
    1 نفر این پست را پسندیده اند