iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار خودرو
 • دلالان موجب نابسامانی در بازار و افزایش قیمت خودرو می شوند

  نماینده مردم سنقر در مجلس//

  پدال نیوز: عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای سامان بازار خودرو باید برای کسانی که به دلالی خودرو می پردازند مالیات مناسب در نظر گرفته شود به نحوی که خرید و فروش برای دلالان به صرفه نباشد.

  به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو دلایل متعددی دارد که یکی از این دلایل، نظارت ناکافی دولت است.
   
  نماینده مردمسنقردر مجلس شورای اسلامی افزود: دولت تعرفه واردات را در اختیار دارد و می تواند با تعرفه، قیمت خودرو را تنظیم و کنترل کند.
   
  عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و قضایی می توانند به موضوع مافیاهایی که خارج از خودروسازی ها شکل گرفته اند ورود نمایند.
   
  نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی گفت: مافیاهای خارج از خودروسازان همان دلالان هستند که موجب نابسامانی در بازار و افزایش قیمت خودرو می شوند.
   
  حسینی کیاگفت: نقدینگی بسیار بالایی در دست مردم قرار دارد و قادر نبوده ایم که این نقدینگی را به سمت تولید حرکت دهیم؛ باید این موضوع را سامان داد زیرا این حجم از نقدینگی با ورود به بازارهای مختلف -از جمله بازار خودرو- فضای بازار را ملتهب و نابسامان می کند.
   
  وی گفت: برای سامان بازار خودرو باید برای کسانی که به دلالی خودرو می پردازند مالیات مناسب در نظر گرفته شود به نحوی که خرید و فروش برای دلالان به صرفه نباشد.
   
  عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رسالت سازمان حمایت، حمایت از حق مصرف کننده است؛ سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار عنوان می کنند که قیمت خودرو در مبدا خودروسازی ها تحت نظر و مناسب و در بازار بالا است و باید تولید خودرو افزایش یابد.
   
  حسینی کیا گفت: باید با کنترل تعرفه به خودروسازان فرصت داده شود تا خود را مهیا کنند و یک خودرو ارزان قیمت، صادرات محور و رقابت پذیر تولید نمایند.

  منبع: خبر خودرو