iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اقتصاد کلان
 • فروش تعهدی عامل جذابیت بازار

  مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام خبر داد:

  پول نیوز - بازار سرمایه طی هفته ها و ماه های گذشته با افزایش شاخص روبه رو شد که عامل، موجب سوددهی سهامداران این بازار شد.

  به گزارش خبرنگار پول نیوز، طی هفته گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که قرار است خرید و فروش بازار سرمایه دو طرفه شود که این موضوع از 4 اسفندماه در بازار اجرایی می شود اما؛ این نوع از فروش اما و اگرهای متعددی دارد.
  بازار دوطرفه یعنی فروش تعهدی در بازار که این فروش یکی از عوامل کاهش حباب و افزایش ثبات در بازار است.
  در حال حاضر اغلب سهم های خرد دچار حباب است چراکه بیش از ارزش واقعی خود در بازار ظاهر شدند و فقط ظاهری جذاب و دل ربا دارند.
  محمد کفاش پنجه شاهی مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در این خصوص بیان داشت: خرید و فروش دوطرفه و یا فروش تعهدی باعث می شود که عمق بازار سرمایه افزایش یابد و جذابیت بازار برای سهامدران بیشتر شود.
  این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: این نوع از فروش تهعدی باعث می شود که سود سهامدران افزایش یابد و در نهایت برخی از سهم ها از حالت حباب گونه خود خارج شوند.
  محمد کفاش پنجه شاهی در نهایت تاکید داشت: بازار دوطرف باعث افزایش عمق بازار می شود که نتیجه آن افزایش نقش تحلیل و تخصص در بازار سرمایه است.