اخبار طلا و سکه
 • قیمت سکه و طلا در آستانه سال نو / علت افزایش نرخ ارز در هفته‌ای که گذشت چه بود؟ارز سکه و فلزات گرانبها 

  بازار‌های مالی با نزدیک شدن به سال نو تحولاتی را شاهدند که بازار طلا و سکه به دلیل سنت‌های دیرینه بیشتر در معرض تغییر نرخ قرار گرفته است.

  آخرین هفته بهمن هم به پایان رسید و بازار های مالی با تغییرات اندکی روبه رو شدند.

  ابتدای این هفته بازار ارز شاهد نوسان اندکی بود و به مرز ۱۴ هزار تومان نزدیک شد با توجه به این که روز به روز به ایام پایان سال نزدیک می‌شویم تقاضا برای طلا و سکه نیز افزایش می یابد و بر خلاف هفته گذشته افزایش قیمت در بازار خود نمایی می کند.
  سکه در آخرین هفته بهمن به کانال ۵ میلیون تومان رسید
  بازار طلا و سکه در هفته پایانی بهمن پله‌های افزایش قیمت را طی کرد به طوری که در اولین روز هفته سکه ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان بود که به رقم بالای ۵ میلیون تومان رسید همچنین نیم سکه نیز از این قاعده مستثنا نبود و از ۲ میلیون ۵۶۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید که این افزایش قیمت چندان چشمگیر نبود، اما در بازار جهانی طلا هرا نس طلا با کاهش جزئی همراه بود که در جدول زیر به طور کامل قیمت طلا و سکه در هفته چهارم بهمن قابل مشاهده است.

  قیمت روز ارز در هفته چهارم بهمن
    شنبه 19 بهمن قیمت (تومان) یکشنبه 20 بهمن قیمت (تومان) دوشنبه 21 بهمن قیمت (تومان) چهارشنبه 23 بهمن قیمت (تومان)

  پنجشنبه 24 بهمن قیمت (تومان)

  سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴.۹۶۰.۰۰۰ ۵.۰۴۰.۰۰۰ ۵.۰۴۵.۰۰۰ ۵.۰۷۰.۰۰۰ ۵.۱۳۰.۰۰۰
  سکه طرح امامی ۴.۹۵۵.۰۰۰ ۵.۰۳۰.۰۰۰ ۵.۰۴۰.۰۰۰ ۵.۰۶۰.۰۰۰ ۵.۱۱۰.۰۰۰
  نیم سکه بهار آزادی ۲.۵۶۰.۰۰۰ ۲.۵۷۰.۰۰۰ ۲.۵۸۰.۰۰۰ ۲.۶۰۰.۰۰۰ ۲.۶۵۰.۰۰۰
  ربع سکه بهار آزادی ۱.۵۳۰.۰۰۰ ۱.۵۵۰.۰۰۰ ۱.۵۷۰.۰۰۰ ۱.۵۸۰.۰۰۰ ۱.۶۰۰.۰۰۰
  سکه گرمی ۹۳۰.۰۰۰ ۹۳۰.۰۰۰ ۹۳۰.۰۰۰ ۹۳۰.۰۰۰ ۹۴۰.۰۰۰
  اونس جهانی یک هزار و ۵۷۰ دلار و و ۷۰ سنت یک هزار و ۵۷۰ دلار و و ۷۰ سنت یک هزار و ۵۷۰ دلار و و ۳۷ سنت یک هزار و ۵۶۴ دلار  و ۹۰ سنت یک هزار و ۵۷۳ دلار و و ۹۰ سنت
  طلای ۱۸ عیار ۵۰۶.۷۱۵ ۵۱۵.۲۵۷ ۵۱۵.۷۱۹ ۵۱۷.۱۰۴ ۵۲۴.۲۹۰

  در ایام پایانی سال، عرضه و تقاضا در بازار طلا و سکه متعادل است
  محمد کشتی آرای نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار سکه و طلا در هفته گذشته، اظهار کرد: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در این هفته ۴۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است که دلیل این امر را می‌توان افزایش نرخ ارز در بازار دانست.

  نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه هر اونس جهانی طلا نسبت به روز دوشنبه ۶ دلار کاهش داشته است، تصریح کرد: این در حالی است که هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴ هزار تومان، هر مثقال طلا ۱۲ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

  کشتی آرای تصریح کرد: با وجود نزدیک شدن به ایام پایانی سال، عرضه و تقاضا در بازار متعادل است.

  او از مردم درخواست کرد که زمانی به خرید طلا و سکه اقدام کنند که بازار روند متعادلی داشته باشد.

  بازار ارز همچنان به انتخاب ثبات قیمت اسرار دارد
  همانند هفته گدشته بازار ارز گزینه ثبات قیمت را برگزید به طوری که دلار و یورو در روز اول هفته به ترتیب به نرخ 13 هزار و 500 تومان و 15 هزار تومان رسیده بود که در روهای پایانی هفته شاهد افرایش اندک و ناچیزی بودیم شمت می توانید قیمت ارز های پرمتقاضی در هفته چهارم بهمن را به صورت جدول بررسی کنید

  قیمت روز ارز در در هفته چهارم بهمن

  شنبه 19 بهمن قیمت (تومان) یکشنبه 20 بهمن قیمت (تومان) دوشنبه 21 بهمن قیمت (تومان) چهار شنبه 23 بهمن قیمت (تومان) پنجشنبه 24 بهمن قیمت (تومان)
  دلارآمریکا ۱۳.۵۰۰ ۱۳.۵۰۰ ۱۳.۵۰۰ ۱۳.۶۰۰ ۱۳.۷۲۰
  یورو ۱۵.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰ ۱۵.۱۰۰ ۱۵.۱۰۰
  لیرترکیه ۲.۲۹۶ ۲.۳۰۰ ۲.۳۲۰ ۲.۳۲۰ ۲.۳۲۰
  پوند انگلیس ۱۷.۸۱۰ ۱۷.۸۲۸ ۱۷.۹۸۳ ۱۷.۹۸۶ ۱۷.۹۸۶
  درهم امارات ۳.۷۶۰ ۳.۷۸۶ ۳.۸۱۹ ۳.۸۴۹ ۳.۸۴۹
  یوان چین ۱.۹۷۸ ۱.۹۸۳ ۲.۰۰۰ ۲.۰۰۳ ۲.۰۰۳
  دلار کانادا ۱۰.۳۴۹ ۱۰.۳۹۲ ۱۰.۴۸۳ ۱۰.۴۸۳ ۱۰.۴۸۳
  ریال قطر  ۳.۷۷۸ ۳.۸۰۱ ۳.۸۳۴ ۳.۸۳۴ ۳.۸۳۴
  دینار عراق ۱۱ ۱۱ ۱۱ ۱۱ ۱۱
  دلار استرالیا ۹.۲۷۳ ۹.۲۲۹ ۹.۳۱۰ ۹.۳۳۰ ۹.۳۳۰

  علی قنبری کارشناس اقتصادی گفت: با توجه به اینکه قیمت دلار و سکه تقریبا روند با ثباتی را داشته است تغییرات شدید قیمتی در روز‌های پایانی سال دور از انتظار است.

  او افزود: با نزدیک شدن به ایام نوروز شاید شاهد تغییرات اندکی در نرخ طلا باشیم که افزایش قیمتی آن با روند رو به رشدی صورت می گیرد البته این امری طبیعی بوده و هر سال شاهد این اتفاق در بازار ارز بوده ایم چرا که با افزایش تقاضا قیمت ارز و طلا نیز بالا می‌رود و این خارج از قاعده اقتصادی نخواهد بود.

  قنبری در پایان تصریح کرد: به طور کل روند بازار ارز و طلا با توجه به اینکه انتظار می‌رود اتفاقات خاص سیاسی و اجتماعی در پیش رو نداشته باشیم روند آن غیر معقول همراه با رفتار‌های هیجانی نخواهد بود.

  معاملات در بازار سرمایه به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نزدیک شد
  همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت:هم اکنون چگونگی وضعیت بازار سرمایه به ۳ عامل بستگی دارد؛ اولین عامل، تداوم وجود نقدینگی به این بازار است که تا کنون در آن خللی وارد نشده است و نقدینگی به سهولت در حال ورود به بازار سرمایه است. مشاهده می‌شود که افراد حقیقی در حال خرید سهام‌های جدید تری هستند به طوری که در هفته گذشته تراز اولیه معاملات در بازار سرمایه به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نزدیک شد که نشان دهنده آن است بازار در حالت رونق قرار گرفته است.

  دارابی درباره دومین عامل تاثیر گذار در بازار سرمایه افزود: بعد از گذشت روز‌ها از شیوع ویروس کرونا در چین در حال حاضر بازار جهانی روند رو به بهبودی را طی می‌کند به طوری که قیمت فلزات و نفت خام به نرخ اولیه خود بازگشته است.

  او تصریح کرد: سومین عامل موثر در بازار سرمایه تحولات سیاسی و اقتصادی در کشور است که اگر به صورت ناگهانی رخ دهد تاثیر به سزایی خواهد داشت که در حال حاضر تحولات و اتفاقات خاص سیاسی در روز های آینده پیش رو نداریم.

  دارابی بیان کرد: اگر ۳ عامل موثر در بازار سرمایه که قبلا ذکر شده است از وضعیت خوبی برخوردار باشند انتظار می‌رود در روز‌های پایانی سال این بازار با رشد همراه باشد هرچند معمولا در اسفند شرکت‌های خصوصی و دولتی ازجمله بیمه، بانک‌ها و ... با کمبود نقدینگی مواجه می‌شوند که برای جبران آن اقدام به فروش سهام می‌کنند.

  این کارشناس اظهار کرد: به طور کلی پیش بینی می‌شود که بازار سرمایه در روز‌های پایانی سال روند متعادل همراه با رشد مثبتی خواهد داشت.

  او گفت: بازار سرمایه در مقایسه با سال گذشته روند کاملا مثبتی داشته است که ۱۶۰ درصد بازدهی بازار بورس از ابتدای سال تا الان داشته ایم که برای سهام داران خبر خوبی است.

  دارابی در پایان اظهار کرد: امسال در بازار سرمایه شاهد میل بیشتری برای سرمایه گذاری و ورود نقدینگی به این بازار بوده ایم چرا که رکود در بازار‌های موازی سبب رشد بازار سرمایه شده است.

  شما می توانید روند شاخص بورس را به صورت نموداری در تصویر زیر مشاهده کنید

  معامله بیش از ۱۷۰۶۵۷ میلیارد ریال اوراق بهادار در بورس تهران
  در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۳ بهمن ماه ۹۸، شاخص کل با ۱۳۱۸۵ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۴۵۹۰۸۰ واحد رسید.

  شاخص کل هم وزن با ۲۳۵۹ واحد افزایش معادل ۶۱ / ۱ درصد به رقم ۱۴۸۹۳۱ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص بازار اول با ۸۹۰۵ واحد افزایش به رقم ۳۳۰۹۵۳ واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با ۲۹۸۵۴ واحد افزایش عدد ۹۱۵۹۵۱ واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول ۷۷ / ۲ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۲۶ / ۳ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

  در ۴ روز کاری این هفته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۷۰۶۵۷ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۱۹ درصد کاهش یافت.

  در ضمن تعداد ۲۹۰۲۰ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۳ میلیون و ۱۴۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۶۸ / ۳۱ درصد و ۶۱ / ۲۳ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

  این درحالی است که تعداد ۷۹۴ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۸۱۰۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۳۵ / ۲۰ و ۲۲ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

  در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود، تعداد ۹۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۹۳۱ میلیارد ریال معامله شد.

  و اما چه سرنوشتی در انتظار بازار های مالی است؟
  با توجه به روند بازارهای مالی در هفته چهارم بهمن و پیش بینی کارشناسان مبنی بر رشد بازار سرمایه و شرایط آرام بازار طلا و ارز باید منتظر بود ببینیم چه سرنوشتی در انتظار بازار های مالی است.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی