جهان
 • نتایج یک نظرسنجی فاش کرد: بیشتر آمریکایی‌ها از درستی اخبار سیاسی در این کشور اطمینان ندارند

  پایگاه خبری هیل گزارش داد در جریان یک نظر سنجی تازه از شهروندان آمریکایی از هر ۱۰ آمریکایی، ۶ نفر گفته اند برایشان بسیار سخت است که بتوانند اخبار درست را از اطلاعات غلط در رابطه با روندهای سیاسی در آمریکا نظیر انتخابات تشخیص بدهند.

  به گزارش الف نظرسنجی مذکور که اخیرا توسط "رادیو عمومی ملی آمریکا/National Public Radio" انجام شده نشان می دهد که 55 درصد از پاسخ دهندگان نیز گفته اند شناختِ اطلاعات غلط در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، به مراتب مشکل تر از شناخت اطلاعات غلط در جریان انتخابات سال 2016 است. 

  نظرسنجی مذکور، در فاصله روزهای 7 تا 12 ژانویه سال جاری میلادی انجام شده و در جریان آن 1259 شهروند آمریکایی مورد سوال قرار گرفته اند.

  بنابر همین گزارش 75 درصد از آمریکایی ها نیز از بی اعتمادی خود به شرکت های فناوری و شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و توئیتر و نقش مخرب آن ها در زمینه انتخابات آمریکا سخن گفته اند. 

  همچنین 51 درصد از پاسخ دهندگان فکر می کنند رئیس جمهور ترامپ، فعالیت های مخرب در رابطه با انتخابات آمریکا(نظیر دخالت خارجی) را شخصا تشویق و تحریک کرده است. حدودا 56 درصد نیز گفته اند: ترامپ کار چندانی جهت مقابله با دخالت خارجی در انتخابات آمریکا انجام نداده است. از این میزان برخی نیز بر این باورند که ترامپ هیچ کاری در این زمینه انجام نداده است. 

  نتایج این نظرسنجی موجب تشدید بی اعتمادی به دموکراسی در ایالات متحده آمریکا شده است. کمتر از دو سوم پاسخ دهندگان(62 درصد)، بر این باورند که انتخابات آمریکا اساسا در فرآیندی منصفانه اتفاق می افتد. حال آنکه حدودا 40 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند در انتخابات آتی آمریکا یک کشور خارجی سعی خواهد کرد مداخله کند و نتایج آرا به سمتی هدایت کند که به نفع آن است.

  **لینک: https://thehill.com/policy/national-security/479067-majority-of-americans-believe-trump-encouraged-election-interferenceقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی