iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • هند با رژه نظامی "روز جمهوری" را گرامی داشت

  ‌ هزاران هندی امروز (یکشنبه) در میان تدابیر امنیتی شدید برای جشن گرفتن "روز جمهوری" که سالگرد تصویب قانون اساسی دموکراتیک این کشور در ۱۹۵۰ است، در یک بلوار تشریفاتی در پایتخت جمع شدند.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در جریان این جشن‌ها دانش‌آموزان مدرسه‌ای، عناصر حرکات موزون گروهی و گردان‌های پلیس و ارتش از مسیر رژه در دهلی‌نو راهپیمایی کردند و پس از آن سخت‌افزارهای نظامی به نمایش درآمد.

  علاوه بر نمایش قدرت نظامی، این رژه شامل شناورهای آراسته هم بود که برگرفته از تنوع فرهنگی هندوستان است و زنان، مردان و کودکان با لباس‌های رنگارنگ، رقص‌های سنتی اجرا می‌کردند و از سوی تماشاگران تشویق می‌شدند. این مراسم ۹۰ دقیقه‌ای پخش زنده تلویزیونی داشت و میلیون‌ها هندی به تماشای آن نشستند.

  ژائر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل میهمان ویژه جشن‌های امسال هند بود. او مورد استقبال رسمی رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیری هند در کاخ ریاست جمهوری قرار گرفت. بولسونارو در کنار این دو مقام به تماشای مراسم نشست.

  جدای از شرکت در جشن‌های روز جمهوری، سفر بولسونارو همچنین با هدف تقویت روابط تجاری و سرمایه‌گذاری دوجانبه صورت گرفت. روز شنبه مودی و بولسونارو به توافقی برای ارتقای سرمایه‌گذاری دو طرفه دست یافتند.   

  پیش از این رژه، مودی به سربازان کشته شده ادای احترام کرد. رژه‌های کوچکتری هم در مرکز ایالات بر پا شد. در همین حال پلیس اعلام کرد، پنج نارنجک در ایالت آسام در شرق هند از سوی جدایی‌طلبانی که معمولا جشن های روز جمهوری را بایکوت می‌کنند، پرتاب شد اما تلفاتی نداشت.

  انتهای پیام