اخبار طلا و سکه
 • پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته| خرید طلا زمان ندارد

  نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: خرید طلا زمان یا ساعت خاصی ندارد. مردم هر زمان از سال نیاز به طلا دارند، خریداری کنند. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا پایان این هفته نیز همانند هفته گذشته نوسان جزئی داشته باشد. 

  به گزارش رادیو سهام، هفته گذشته تقریبا بازارها طبق انتظار عمل کردند. بازار ارز همان روند نزولی خود را ادامه داد و همین مساله باعث شد که از شدت روند صعودی بودن طلا و سکه کاسته شود و هرچند آنها بازدهی مثبتی داشته باشند اما نسبت به قبل میزان بازدهی کمتری را ثبت کردند. در این میان بورس نیز طبق انتظار روند صعودی خود را ادامه داد.

  در نهایت طی هفته گذشته بازدهی بازارها این گونه بود: دلار بازدهی منفی ۰٫۷۶ درصد، طلا بازدهی مثبت ۰٫۲۲ درصد، سکه بازدهی مثبت ۰٫۳۰ درصد و بورس هم بازدهی مثبت ۲٫۹۴ درصد.

  حال در این شرایطی که روند قیمت دلار نزولی است و از شدت رشد قیمت طلا کاسته شده و بورس همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده، آیا ثبات قیمت طلا ادامه‌دار است؟

  در همین حال نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا تا پایان هفته چه روندی دارد؟ گفت: طبق آخرین معاملات انجام شده قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته با نوسان چهار تا پنج درصدی مواجه بوده اما این موضوع عاملی بر گران شدن قیمت طلا در بازار داخل نیست. طی روز پنج‌شنبه نوسان قیمت دلار باعث شد که قیمت طلا در بازار داخل گران شود.

  محمد کشتی‌آرای در ادامه افزود: براساس گزارش‌ها هر انس طلای جهانی به قیمت یک هزار ۵۶۱دلار معامله شد. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا پایان این هفته نیز همانند هفته گذشته نوسان جزئی داشته باشد.

  او درباره وضعیت بازار طلا و میزان معاملات گفت: به دلیل سردی هوا و همچنین ایام فاطمیه تقاضا و رفت و آمد فعالان بازار طلا از شهرستان‌ها به سمت تهران کندتر شده است. عملا تقاضایی در بازار مشاهده نمی‌شود. بنابراین قیمت طلاهای اعلام شده براساس واقعیت و میزان تقاضاست و قیمت طلا و سکه حبابی ندارند. خرید طلا زمان یا ساعت خاصی ندارد. مردم هر زمان از سال نیاز به طلا دارند، خریداری کنند.

  کشتی‌آرای به آخرین قیمت طلا و انواع سکه هم اشاره و اظهار کرد: براساس آخرین معاملات روز پنج شنبه قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۹۸ هزار تومان، قیمت تمام سکه چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، قیمت ربع سکه یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و قیمت سکه گرمی ۹۲۰ هزار تومان معامله شده است.

  منبع: تجارت نیوزقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی